Dodany: 30.08.2022 07:48|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Znamy laureatów 17. Literackiej Nagrody Gdynia

26 sierpnia ogłoszono werdykt Kapituły 17. edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Do grona laureatów i laureatek gdyńskiej nagrody dołączyli literaturoznawczyni Agnieszka Gajewska, poetka Justyna Kulikowska, Krzysztof Bartnicki oraz tłumacz Maciej Świerkocki.

Literackie Kostki – bo tak zwykło mówić się na gdyńskie statuetki – podczas uroczystej gali w gdyńskim Muzeum Emigracji wręczył prezydent miasta, Wojciech Szczurek. Towarzyszyli mu członkowie Kapituły Nagrody, którzy, zgodnie z tradycją, wygłosili barwne laudacje na cześć nominowanych i zwycięzców. Laureaci, oprócz wspomnianych statuetek, otrzymali nagrody finansowe w wysokości 50 tys. zł.

LAUREACI 17. NAGRODY LITERACKIEJ GDYNIA (2022)

ESEJ: Stanisław Lem: Wypędzony z Wysokiego Zamku: Biografia (Gajewska Agnieszka), Wydawnictwo Literackie, Kraków 2021
POEZJA: gift. z Podlasia (Kulikowska Justyna), Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Poznań 2021
PROZA: Myśliwice, Myśliwice (Bartnicki Krzysztof), Wydawnictwo Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka, Mikołów 2021
PRZEKŁAD NA JĘZYK POLSKI: Maciej Świerkocki za: Ulisses (Joyce James), Wydawnictwo Officyna, Łódź 2021

Więcej o nagrodzie przeczytacie tutaj.

Źródło: http://nagrodaliterackagdynia.pl
Zdjęcie: http://nagrodaliterackagdynia.pl