Dodany: 26.07.2022 08:29|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Piw/onalia po raz czwarty!

Państwowy Instytut Wydawniczy oraz Łazienki Królewskie po raz czwarty zapraszają na plenerowy festiwal poetycki zatytułowany „piw/onalia 2022 – poezja i muzyka”. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 6 sierpnia w godz. 13.-18 w strefie leżaków przy restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Program festiwalu:

♫ 13:00 przy fortepianie Maciej Wota, laureat konkursów pianistycznych, wykładowca w Katedrze Fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, wykona utwory Fryderyka Chopina

✽ 13:15 — DROHOBYCZ / ŚWIĘTO PO AWANTURZE / NOWIUTKI ROWER STARYCH BINOKLI — Paweł Orzeł o poezji Serhija Żadana, Wasyla Łozińskiego i Wasyla Słapczuka

♫ 13:45 przy fortepianie Maciej Wota

✽ 14:00 — DAJ MI WSTĄŻKĘ BŁĘKITNĄ — Wiesław Rzońca i Karol Samsel o Cyprianie Norwidzie / prowadzenie Eliza Kącka

♫ 14:30 przy fortepianie Maciej Wota

✽ 14:45 — TO JEST FAJKA — w 25-lecie twórczości Tadeusza Dąbrowskiego z poetą porozmawia poetka Adriana Szymańska

♫ 15:15 przy fortepianie Maciej Wota

✽ 16:00 — MOZAIKOWA MOZAIKA POETÓW — przedstawi Iwona Smolka / wiersze Jana Sochonia, Piotra Szewca, Adriany Szymańskiej i Adama Wiedemanna

♫ 16:30 przy fortepianie Maciej Wota

✽ 16:45 — JESTEM GOTOWA — o Annie Świrszczyńskiej / Barbara Gruszka-Zych w rozmowie z Dorotą Gacek (Program 2 Polskiego Radia)

♫ 17:15 przy fortepianie Maciej Wota

✽ 17:30 — PRÓBUJĘ BYĆ — Antoni Libera o Januszu Szuberze

PIW/onalia poprowadzi Anna Piwkowska, poetka, eseistka oraz redaktorka w Państwowym Instytucie Wydawniczym

Źródło: piw.pl
Zdjęcie: piw.pl