Dodany: 21.07.2022 15:14|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Festiwal Miedzianka pod hasłem "Literatura niepraktyczna"

W tym roku poświęcony literaturze faktu Miedzianka Fest powraca w nowej formule jako Miedzianka Po Drodze. Tak jak w latach poprzednich, festiwal będzie składał się ze spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, spacerów i zajęć poświęconych najmłodszym, jednak tym roku będzie to wydarzenie wędrowne, każdego dnia odbywające się w innym miejscu.

Festiwal odbędzie się w dniach od 26 sierpnia do 3 września i rozpocznie się w Miedziance na Dolnym Śląsku od warsztatów pod hasłem "Poszerzona rzeczywistość". Następnie w niedzielę 28 sierpnia festiwalowa kolumna wyruszy w prawie 700-kilometrową podróż przez Polskę i odwiedzi odpowiednio:
- Gliwice (28 sierpnia),
- Racibórz (29 sierpnia),
- Nysę (30 sierpnia),
- Opole (31 sierpnia),
- Złoty Stok (1 września),
- Pleszew (2 września),
- Sierosław w gminie Tarnowo Podgórne pod Poznaniem (3 września).

We wszystkich tych miejscowościach odbędą się spotkania z pisarkami i pisarzami, a także warsztaty, spacery i zajęcia dla dzieci.

Organizatorzy zapowiadają, że choć formuła festiwalu uległa zmianie, niezmienna pozostanie kameralna atmosfera wydarzeń, która pozwoli na bezpośredni kontakt z prowadzącymi i innymi uczestnikami.

Jak twierdzą organizatorzy, wędrowna formuła festiwalu pozwoli zmniejszyć jego ślad ekologiczny i antropopresję na miejsce, w którym dotąd się odbywał. Pozwoli to także na umożliwienie uczestniczenia w wydarzeniu osobom wykluczonym transportowo.

Szczegóły Miedzanka Fest znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia. Skorzystacie z wędrownej formuły wydarzenia i weźmiecie udział w festiwalu w wybranym mieście?

Źródło: rynek-ksiazki.pl
Zdjęcie: materiały prasowe