Dodany: 09.07.2022 20:50|Autor:

z okładki


Od Komedy do Kodyma. Od Gołasa do Maty. Od "Alkoholika" do "Żyję w kraju". Odwaga niejedno ma imię, a nawet może mieć ich sto. Jakub Krzyżański i Marcin Mieszczak, unikając szablonów i utartych schematów, wybrali 100 najodważniejszych polskich piosenek, których twórcy z odwagą byli za pan brat. Nie bacząc na metrykę, granice stylistyczne i tematyczne, autorzy książki opowiadają historie, które pozwolą z zupełnie nowej perspektywy spojrzeć na polską muzykę.

Specjalnie na potrzeby publikacji Jakub i Marcin przebrnęli przez setki materiałów, a do wypowiedzi zaprosili największych polskich artystów: Baranovskiego, Ernesta Brylla, Tomka Budzyńskiego, Grabaża, Tomka Lipińskiego, Anitę Lipnicką, Macieja Maleńczuka, Andrzeja Mogielnickiego, Peję, Natalię Przybysz, Krzysztofa Skibę, Kazika Staszewskiego i wielu innych.

Po raz pierwszy m.in. 2 plus 1, Breakout, Brygada Kryzys, Dezerter, Fiolka, Taco Hemingway, Kat, Liroy, Maria Peszek, Krystyna Prońko czy Siekiera zagrają na jednej scenie. Odważnej scenie książki, którą trzymasz w ręce.


[#muzykajestwazna, 2022]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 64
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: