Dodany: 30.06.2022 22:21|Autor:

Tu wszystko jest możliwe: w przydomowym sadzie mieszka złoty jeż, dróżka pod lasem prowadzi do zaczarowanego miasta, a w ciemnym pokoju nie trzeba się bać, bo właśnie tam spotkasz przy odrobinie szczęścia Śpiącą Królewnę albo Tomcia Palucha. Śmieją się do nas niebo, obłoki i kwiaty, i tak łatwo zrozumieć mowę zwierząt. Czar? Magia? Tak, najprawdziwsza magia poezji Ewy Szelburg-Zarembiny. Warto ulec temu czarowi.

Ewa Szelburg-Zarembina (1899-1986), autorka wierszy, opowiadań, baśni i utworów scenicznych dla dzieci, tworzyła dla małych czytelników ponad 60 lat. Obok pięknych wierszy zebranych w tomie "Idzie niebo ciemną nocą" do jej najbardziej znanych książek należą opowiadania z tomu "Najmilsi", oparte na wspomnieniach pisarki z dzieciństwa, zbiory wesołych opowiastek "Przez różową szybkę" i "Wesołe historie", baśniowa opowieść "Królestwo bajki". Jej utwory uczą dobroci, szlachetności i wrażliwości na otaczającą przyrodę, kształtują poczucie obowiązku, zachęcają do bezinteresownej pomocy innym.

[Wydawnictwo Zielona Sowa, 2009]