Dodany: 23.06.2022 15:29|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ryszarda Kapuścińskiego

Na budynku przy ulicy Pustola 16 w Warszawie uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Ryszardowi Kapuścińskiemu. Reporter mieszkał tam w latach 1965-88.

Uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej Ryszardowi Kapuścińskiemu odbyła się w poniedziałek o godzinie 12. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. poseł Michał Szczerba, dyrektor biura kultury m.st. Warszawy Artur Jóźwik, córka Ryszarda Kapuścińskiego Rene Maisner, przewodnicząca rady dzielnicy Wola Ewa Statkiewicz, prezes spółdzielni wydawniczej „Czytelnik” Marian Sewerski, prezes Fundacji Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego Stanisław Zawiśliński.

Ryszard Kapuściński był polskim reportażystą, publicystą, poetą i fotografem. Od 1962 pracował dla PAP jako stały korespondent zagraniczny w Afryce, Ameryce Łacińskiej i Azji. Zmarł 23 stycznia 2007 r. w wieku 74 lat, po rozległym zawale serca. Został pochowany w Alei Zasłużonych na cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Sprawdź także: 90. rocznica urodzin Ryszarda Kapuścińskiego

Źródło: PAP