Dodany: 15.06.2022 12:00|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

"Łuk Triumfalny" książką czerwca!

Znamy wyniki wyborów książki miesiąca! W czerwcu najwięcej BiblioNETkowiczów wskazało na "Łuk Triumfalny" Ericha Marii Remarque'a.

Głosowanie w II etapie wyborów książki miesiąca odbywało się równolegle w serwisie BiblioNETka.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na Facebooku oraz Instagramie. Po podliczeniu wszystkich głosow zwycięską propozycją okazał się "Łuk Triumfalny" Ericha Marii Remarque'a, który w wyrównanej walce pokonał "Wojnę i pokój" Lwa Tołstoja. Propozycja została zgłoszona przez fugare - gratulacje! :)

"Łuk Triumfalny", powieść z roku 1946, przedstawia dramatyczne losy niemieckiego emigranta w Paryżu tuż przed wybuchem II wojny światowej. Ravic – pod takim nazwiskiem ukrywa się główny bohater – jest lekarzem i nielegalnie przeprowadza operacje w cieszącej się dobrą opinią klinice. Pewnego dnia poznaje przypadkiem kobietę, która wypełni jego puste – jak już mu się wydawało – życie. Ale innego dnia spotka, również przypadkiem, gestapowca, który go kiedyś torturował. Rozliczenie się z dramatyczną przeszłością – jakkolwiek okrutne – uwolni Ravica na nowo. "Człowiek może wiele wytrzymać" – z tą myślą wyruszy w niepewną, przymusową drogę do obozu dla uchodźców.

Opis pochodzi od wydawcy

Co sądzicie o tym wyborze? Czytaliście już kiedyś "Łuk Triumfalny"? A może dopiero zamierzacie sięgnąć po ten tytuł? Czekamy na Wasze wrażenia i opinie! :)

Dotychczasowe książki miesiąca znajdziecie zebrane w specjalnej czytatce: BiblioNETkowa książka miesiąca: wybory 2022.

____________________
UWAGA!

Informujemy także, że od kolejnego miesiąca wprowadzamy zmiany w naszej zabawie. Propozycje na książkę miesiąca, zgłaszane w I etapie głosowania, będą musiały dotyczyć konkretnego tematu lub zagadnienia. Zostaną one wskazane przez osobę, której propozycja została wybrana w miesiącu poprzedzającym. Zgłoszenia - wraz z uzasadnieniem, w jaki sposób dany tytuł łączy się z tematem wiodącym, w dalszym ciągu będą zgłaszane w komentarzach. Reszta pozostaje bez zmian - użytkownicy BiblioNETki mogą zgłosić dowolną liczbę propozycji (z uzasadnieniem), a głosowanie będzie dwuetapowe, z czego w drugim etapie odbywac się będzie także w mediach społecznościowych serwisu. Za sugestie i propozycje zmian dziękujemy wszystkim komentującym w wątku: Wybieramy książkę czerwca! - na czele z ewa1207.

Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 15.06.2022 13:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Znamy wyniki wyb... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Nie wiem dlaczego, ale ciągle lekturę odkładam w czasie (chociaż czeka sobie na mojej półce) - teraz czuję się zachęcona i może na dniach nawet po nią sięgnę.

Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 15.06.2022 13:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem dlaczego, ale ci... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Koniecznie! Mam nadzieję, że się uda - czekamy później na refleksje i wrażenia z lektury :-) / Daria
Użytkownik: idiom1983 15.06.2022 13:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Znamy wyniki wyb... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Zgłosiłem i głosowałem na "Wojnę i pokój", ale gratuluję "Łukowi Triumfalnemu" zwycięstwa. Jestem pewien, że w nowej, nieco zmienionej formule, konkurs na biblioNETkową książkę miesiąca będzie o wiele ciekawszy! Od siebie mogę dodać dwie zupełnie nowe propozycje, rozwijające ten bardzo interesujący plebiscyt. Po pierwsze: wybór w styczniu 2023 roku książki roku 2022, spośród wszystkich tytułów, które wygrały plebiscyt na książkę miesiąca. Po drugie: konkurs na najlepszą recenzję książki miesiąca, także uruchomiony w styczniu przyszłego roku. Recenzent wybrałby sobie jedną zwycięską książkę do zrecenzowania, a nagrodą byłaby jedna wskazana przez niego książka, która została książką miesiąca w 2022 roku. Wyboru zwycięzcy również mogliby dokonać BiblioNETkowicze w głosowaniu na portalu oraz w mediach społecznościowych serwisu. Co Wy na to? Czekam na Wasze komentarze, sugestie, propozycje i podpowiedzi!
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 15.06.2022 13:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgłosiłem i głosowałem na... | idiom1983
Pierwsza propozycja mi się podoba, druga to nie za bardzo dla mnie, bo recenzji nie pisuję, ale może i pomysł dobry?

Ja bym jeszcze chciał, żeby może gdzieś te książki zebrać na jakiejś specjalnej podstronie albo żeby dało się takie wątki jakoś łatwo wyszukać. Może w jakiejś oficjalnej czytatce na profilu "Wiadomości"?
W sumie to samo dotyczy zgłaszanych kiedyś przez użytkowników list bestsellerów.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 15.06.2022 14:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Pierwsza propozycja mi si... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Faktycznie, dobrze będzie to zebrać w jednym miejscu. Zaraz działam ;-) / Daria

Edit: już jest - BiblioNETkowa książka miesiąca: wybory 2022 ;-)
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 15.06.2022 14:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Faktycznie, dobrze będzie... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Dzięki!
Choć w kwietniu i maju widać tego samego zwycięzcę :-)

W sumie można dać jeszcze link do konkretnych newsów z ogłoszeniem wyników, ale może to zaciemni całość.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 15.06.2022 14:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki! Choć w kwietniu ... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Haha, koniecznie wizyta u okulisty... ;-) Dzięki za czujność, już poprawiłam, postaram się zaraz dodać też linki z newsami - tak dla porządku. / Daria
Użytkownik: idiom1983 15.06.2022 14:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Pierwsza propozycja mi si... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Dla mnie istotne jest to, żeby wyboru tak najlepszej książki roku, jak i najlepszej recenzji jednej spośród wygranych książek miesiąca, dokonywali BiblioNETkowicze , głosując na stronie głównej portalu, albo na portalach społecznościowych. A Twoją propozycję utworzenia swoistego stałego katalogu zwycięzców plebiscytu na najlepszą książkę miesiąca, eksponowanego potem np. w specjalnej zakładce lub czymś podobnym, jak najbardziej popieram! Można by też, analogicznie do książki, wybierać również pisarza/poetę/dramaturga miesiąca. A potem promować jego twórczość na BiblioNETce. Pozdrawiam!
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 15.06.2022 14:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgłosiłem i głosowałem na... | idiom1983
Taki jest plan, jeśli chodzi o wybór książki roku ;-) Jeśli chodzi o drugą propozycję - pomysł jest świetny, a samą formę konkursu z pewnością przemyślimy. Dziękuję! ;-) / Daria
Użytkownik: idiom1983 15.06.2022 14:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Taki jest plan, jeśli cho... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
W opublikowanym wykazie zwycięzców w konkursie na książkę miesiąca jest błąd. Dwa razy dodano "Kamień na kamieniu" Wiesława Myśliwskiego. W rzeczywistości w maju zwyciężyła "Lalka" Bolesława Prusa. Proszę o korektę tego niefortunnego lapsusu. Pozdrawiam!
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 15.06.2022 14:24 napisał(a):
Odpowiedź na: W opublikowanym wykazie z... | idiom1983
Poprawione! ;-) / Daria
Użytkownik: idiom1983 15.06.2022 14:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprawione! ;-) / Daria | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Wystarczy częściej odświeżać stronę, żeby odkryć, że ktoś już ten błąd zauważył i skorygował... ;-) Chyba również wizyta u okulisty mnie czeka...