Dodany: 24.05.2022 07:50|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Maja Lidia Kossakowska nie żyje

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska, autorka fantastyki, dwukrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Zginęła w nocy z niedzieli na poniedziałek w pożarze. Miała 50 lat.

Maja Lidia Kossakowska zadebiutowała w 1997 r. opowiadaniem "Mucha" zamieszczonym na łamach czasopisma "Fenix". Była wielokrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla, dwukrotnie otrzymała to wyróżnienie: w 2007 r. za "Smok tańczy dla Chung Fonga" oraz w 2012 r. za "Grillbar Galaktyka". Wsławiła się cyklem "Zastępy Anielskie", w skład którego wchodzi m.in. "Siewca Wiatru", "Żarna niebios" i trzy tomy "Bram światłości" (1, 2, 3).

O śmierci Mai Lidii Kossakowskiej poinformowało za pośrednictwem mediów społecznościowych wydawnictwo Fabryka Słów, które publikowało jej książki. "Nie ma słów właściwych, by przekazać taką informację. Dziś w nocy odeszła od nas Maja Lidia Kossakowska. Tragiczny wypadek pozostawił nas wszystkich w niedowierzaniu i szoku. Maju, za kilka dni mieliśmy się spotkać, porozmawiać, pośmiać się - jak zawsze. Pozostawiłaś po sobie pustkę, której jeszcze nie umiemy ogarnąć" - napisano na Facebooku.

Źródło: WP
Zdjęcie: EastNews
Opracowanie: DZ

Użytkownik: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki 24.05.2022 11:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie żyje Maja Lidia Kos... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Niezwykle boleśnie odczułem tę wiadomość. Znowu zostało przerwane tak twórcze, pełne barw i odcieni życie człowieka i niepospolitej artystki. Jej utwory to nie tylko feeria wyobraźni, lecz także głębokie, niekiedy bardzo wnikliwe wsłuchiwanie się w człowieka i jego losy. Niekiedy ten wyostrzony słuch i intuicja nie przynosiły nam, czytelnikom, radości, ale zmuszały do zastanowienia się nad sobą. A teraz? Okropna pustka. Dobrze, że są Jej dzieła.
Użytkownik: maramara 25.05.2022 19:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Niezwykle boleśnie odczuł... | DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki
Piękne epitafium od odbiorcy dla twórcy.
Użytkownik: maramara 25.05.2022 19:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie żyje Maja Lidia Kos... | WiadomościOpiekun BiblioNETki