Dodany: 09.04.2022 12:39|Autor:

Książka: Porządek dnia
Vuillard Éric
Notę wprowadził(a): jolietjakebluesOpiekun BiblioNETki

z okładki

Jedna z najgłośniejszych książek współczesnej literatury francuskiej.

40 przekładów, ponad 500 000 sprzedanych egzemplarzy na świecie.

Literacki zapis kilku kluczowych spotkań, które otworzyły Hitlerowi drogę do rozpętania globalnego konfliktu. Poruszające studium ludzkiej zachłanności i fiasku polityki ustępstw. Zapadająca głęboko w pamięć i jakże aktualna przestroga, że lekceważone zło rośnie w siłę, by stać się niemożliwym do okiełznania monstrum.

"Z książki Vuillarda płynie lekcja politycznej moralności. Autor pokazuje, jak małej grupie ludzi za pomocą kłamstw i gróźb udało się otumanić naród i wywołać światową katastrofę".

Bernard Pivot, przewodniczący jury Nagrody Goncourtów

"Majstersztyk. Vuillard odziera historię z zakłamania i relatywizacji. Pokazuje wydarzenia takie, jakie naprawdę były".

"Wall Street Journal"

"Nadzwyczajna powieść, niedająca spokoju".

BBC

"Nie upadamy nigdy dwa razy w tę samą przepaść. Zawsze jednak wpadamy w ten sam sposób, komiczny, a zarazem przerażający".

Éric Vuillard

Éric Vuillard (ur. 1968) - francuski pisarz i scenarzysta, laureat Nagrody Goncourtów w 2017 i finalista Międzynarodowej Nagrody Bookera w 2021 roku.

[Wydawnictwo Literackie, 2022]

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: reniferze 20.10.2022 14:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Jedna z najgłośniejszych ... | jolietjakebluesOpiekun BiblioNETki
Interesująca książka, choć przyznaję, że kilka razy poczułam się ciut skonfundowana nieoczywistymi nawiązaniami. Ale to pewnie kwestia spowolnienia mózgowego po ostatnich gniotach książkowych - "Porządek dnia" zaiste zasługuje na uwagę.