Dodany: 06.04.2022 11:12|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książkowy ranking kwartalny #1

Które z wydanych w 2022 roku książek oceniliście najlepiej w ciągu ostatnich 3 miesięcy? A która książka przoduje w BiblioNETkowym rankingu wszechczasów? Zebraliśmy dla Was zestawienie najwyżej ocenianych utworów w naszym serwisie.

Najlepsze książki wydane w 2022 roku

Wśród książek wydanych w tym roku, najlepiej oceniacie powieść "Jedno życzenie" Nicolasa Sparksa. Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, oraz opowieść o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie, została przez Was oceniona 10 razy i uzyskała łączną ocenę 5,05. Na drugim stopniu podium znajduje się kryminał Magdaleny Majcher "Małe zbrodnie" (17 ocen, 4,88), a na trzecim - drugi tom cyklu "Szermierz natchniony", czyli "Virion: Pustynia" Andrzeja Ziemiańskiego (11 ocen, 4,73).

1. Jedno życzenie (Sparks Nicholas)
2. Małe zbrodnie (Majcher Magdalena)
3. Virion: Pustynia (Ziemiański Andrzej (pseud. Shoughnessy Patrick))
4. Niespokojni ludzie (Backman Fredrik)
5. Skrucha (Stelar Marek (właśc. Biernawski Maciej))

Ranking wszechczasów

W rankingu wszystkich książek ocenionych w serwisie BiblioNETka niezmiennie króluje "Ojciec chrzestny" Mario Puzo - pozycja, która została przeczytana i oceniona przez ponad 10 tysięcy użytkowników (nota 5,34). Pozostałe utwory w BiblioNETkowym TOP5 znajdziecie poniżej:

1. Ojciec chrzestny (Puzo Mario)
2. Nawałnica mieczy: Krew i złoto (Martin George R. R.)
3. Droga królów (Sanderson Brandon)
4. Starcie królów (Martin George R. R.)
5. Nawałnica mieczy: Stal i śnieg (Martin George R. R.)

Niezmiennie zachęcamy Was i przypominamy o ocenianiu przeczytanych pozycji! :) Pomagacie w ten sposób innym czytelnikom i wspieracie rozwój naszego serwisu, za co bardzo Wam dziękujemy!

Opracowanie: DZ