Dodany: 02.03.2022 13:12|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Wybór książki miesiąca: marzec (I etap)

Zapraszamy do udziału w wyborach książki miesiąca w serwisie BiblioNETka.pl - czekamy na Wasze propozycje tytułów.

Propozycje na książkę miesiąca należy zgłaszać w komentarzach pod tym wpisem (1 komentarz - 1 książka), a głosy poparcia dla danej propozycji - jako odpowiedź do danego komentarza. Każdy BiblioNETkowicz może zgłosić dowolną liczbę propozycji.

Następnie, dwie propozycje zgłoszone w komentarzach, które uzyskały największą liczbę głosów poparcia, przejdą do finałowego wyboru książki miesiąca, które będzie się odbywało zarówno w serwisie BiblioNETka oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram). Po zliczeniu wszystkich głosów i komentarzy następuje ogłoszenie wybranej książki miesiąca.

W przypadku remisu na którymkolwiek etapie możliwe jest rozszerzenie liczby książek w II etapie lub ogłoszenie dwóch pozycji tytułem "Książki miesiąca".

Czekamy na Wasze propozycje książki marca w komentarzach pod tym wpisem do 8 marca do godz. 23:59.

Autor: DZ

Użytkownik: idiom1983 02.03.2022 14:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapraszamy do udział... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Zgłaszam kandydaturę Bitwy polskiego Września (Zawilski Apoloniusz)# na książkę marca
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 02.03.2022 20:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgłaszam kandydaturę Bitw... | idiom1983
Popieram!
Użytkownik: Marylek 02.03.2022 15:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapraszamy do udział... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Zgłąszam: Imperium (Kapuściński Ryszard)
Użytkownik: minutka 02.03.2022 17:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgłąszam: Imperium | Marylek
Oddaję swój głos na "Imperium".
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 02.03.2022 19:21 napisał(a):
Użytkownik: nutinka 02.03.2022 19:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgłąszam: Imperium | Marylek
Moje poparcie dla Imperium.
Użytkownik: ilia 02.03.2022 23:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgłąszam: Imperium | Marylek
Popieram "Imperium" Ryszarda Kapuścińskiego.
Użytkownik: Losice 02.03.2022 23:49 napisał(a):
Mój głos na "Imperium".
Użytkownik: benzmanOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 07:01 napisał(a):
Użytkownik: Vemona 03.03.2022 09:28 napisał(a):
Użytkownik: RaskolnikowSpS 07.03.2022 23:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgłąszam: Imperium | Marylek
Też popieram! Ostatnio przeczytałem "Jeszcze dzień życia" Kapuścińskiego i przypomniałem sobie jak dobry jest to autor.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 02.03.2022 16:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapraszamy do udział... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Moja propozycja: Głową o mur Kremla (Kurczab-Redlich Krystyna)
Użytkownik: Anna125 02.03.2022 23:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Moja propozycja: Głową o ... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
"imperium" może być, ale książka zaproponowana przez Ciebie lepsza!

Głową o mur Kremla (Kurczab-Redlich Krystyna)
Użytkownik: ksiomolek 06.03.2022 15:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Moja propozycja: Głową o ... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Głosuję na "Głową o mur Kremla". Książka jest głęboka, rewelacyjnie napisana i bardzo aktualna. Serdecznie wszystkim, którzy jeszcze jej nie znają, polecam!
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 08:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapraszamy do udział... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Ze względu na tytułowe opowiadanie, którego treścią jest napaść imperium na słabawe państwo – i zaskakująco skuteczny opór tego ostatniego: Noteka 2015 [1996] (Lewandowski Konrad T. (Lewandowski Konrad Tomasz))
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 12:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Ze względu na tytułowe op... | LouriOpiekun BiblioNETki
Właśnie sobie wczoraj ściągnąłem audiobooka w Legimi.
Ale nie jestem za, wolę moją propozycję. Tak się tylko chciałem pochwalić :-)
Użytkownik: margines 03.03.2022 13:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Właśnie sobie wczoraj ści... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
U mnie Lewandowski Konrad T. (Lewandowski Konrad Tomasz) póki co (i to nie od tygodnia) jest skreślony za poglądy.
Zdarzył mi się tylko Bunt krasnoludków (Lewandowski Konrad T. (Lewandowski Konrad Tomasz), Pawel Szarlota (Pawel-Kroll Eugenia Szarlota)), ale to ze względu bardziej na krasnoludki - symbole Wrocławia.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 14:52 napisał(a):
Odpowiedź na: U mnie Lewandowski Konrad... | margines
Lewandowski to buc i pajac, co nie przeszkodziło mu napisać kilku wartościowych opowiadań i powieści. To tak, jakbyś nie czytał Lewisa Carrola, Tennessee Williamsa, Trumana Capote i wielu innych, bo w prywatnym życiu wiele im można było zarzucić.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 13:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Właśnie sobie wczoraj ści... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
A samo opowiadanie spodobało Ci się, czy jednak nie?
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 16:25 napisał(a):
Odpowiedź na: A samo opowiadanie spodob... | LouriOpiekun BiblioNETki
Pamiętam je częściowo jeszcze z NF, teraz jeszcze nie przesłuchałem, bo kończę "Nędzników".
Kiedyś było całkiem niezłe, teraz zobaczymy. Pamiętam, że bardziej podobał mi się jego "Półmisek". No ale to było daaawno.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 17:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Pamiętam je częściowo jes... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
"Półmisek" i "Noteka" dostały (z osobna) Zajdla swego czasu! Ja na pewno polecić mogę jeszcze Most nad Otchłanią (Lewandowski Konrad T. (Lewandowski Konrad Tomasz)), wybitnie pokazujący mechanizmy władzy.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 18:48 napisał(a):
Odpowiedź na: "Półmisek" i "Noteka" dos... | LouriOpiekun BiblioNETki
A dla mnie te mosty były bardzo kiepskie, na 2.0 oceniłem. Też pamiętam, że mi ktoś polecał, a to czytałem jakoś po "Grze o tron" i wyszło mi jako bardzo naiwne. Sama idea może i spoko, ale przedstawienie tego pomysłu zupełnie nielogiczne i takie w stylu deus ex machina, byle tylko osiągnąć upragniony morał. Podobnie miałem choćby z "Elantris".
Tak to czasem bywa, że coś nie chwyci i wtedy się wyłapuje różne dziury, mimo że innym razem przeszłoby się nad tym do porządku bez większego problemu.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 22:38 napisał(a):
Odpowiedź na: A dla mnie te mosty były ... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Hmm, ja czytałem ze 2 razy – pierwszy raz w liceum, drugi gdzieś na początku studiów. Może teraz inaczej bym odebrał? Chyba będę musiał powtórzyć… Natomiast sam pomysł Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu uważam za bardzo dobry, przywodzi na myśl Struktura rewolucji naukowych (Kuhn Thomas Samuel) oraz ogólnie mechanizmy rewolucji, ze szczególnym uwzględnieniem Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.
Użytkownik: rycon 03.03.2022 21:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapraszamy do udział... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
"Złoty podział" Wiesława Rybskiego: Akcja w egzotycznej Japonii, błyskotliwe dialogi i oczywiście Nel Durand
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 21:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapraszamy do udział... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Zgłaszam: Kompania braci (Ambrose Stephen Edward)
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 03.03.2022 22:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapraszamy do udział... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Można drugą zgłosić? A ja się tak wahałem przy wyborze...

Zacząłem czytać 22.02: Trolle Putina: Prawdziwe historie z frontów rosyjskiej wojny informacyjnej (Aro Jessikka)
Nie jest idealna, ale na czasie.
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 04.03.2022 07:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Można drugą zgłosić? A ja... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Tak, chyba że coś się zmieniło w zasadach.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 04.03.2022 10:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Można drugą zgłosić? A ja... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
wwwojtusOpiekun BiblioNETki jak najbardziej można zgłosić więcej propozycji. :-) Wszystkich, którzy chcą poprzeć tę propozycję, zachęcamy do zostawiania komentarza w odpowiedzi do powyższego. / Daria
Użytkownik: tynulec 05.03.2022 10:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapraszamy do udział... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Zgłaszam Mołdawia: Państwo niekonieczne (Całus Kamil). Zaczęłam czytać, zapowiada się bardzo dobrze. To, co się dzieje za naszą wschodnią, popycha mnie w stronę lektur o państwach związanych kiedyś z ZSRR, dziś wyciągających swoje ręce w stronę Europy Zachodniej.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 07.03.2022 08:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapraszamy do udział... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Dzień dobry - ostatnie dwa dni na wzięcie udziału w I etapie głosowania ;-) Zachęcamy do zgłaszania lub popierania innych propozycji do 8 marca do końca dnia. / Daria
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 09.03.2022 09:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapraszamy do udział... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Oficjalne wyniki I etapu znajdziecie tutaj: Wybór książki miesiąca: marzec (II etap). Zachęcamy do głosowania w finałowym etapie i wyboru książki miesiąca. / Daria