Dodany: 18.02.2022 10:15|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka lutego: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Głosowanie zakończone! Wybraliście kolejną książkę miesiąca w serwisie BiblioNETka. Po wyrównanej walce wybór padł na "Anię z Zielonego Wzgórza".

O książce Montgomery Lucy Maud było w ostatnich tygodniach niezwykle głośno, co miało związek z nowym tłumaczeniem Anny Bańkowskiej - "Anne z Zielonych Szczytów" (Ania z Zielonego Wzgórza (Montgomery Lucy Maud)), wydanym przez Wydawnictwo Marginesy. Dyskusje na ten temat toczyły się także na BiblioNETce: Ania z "Zielonych Szczytów".

Pisaliśmy o tym także tutaj: Ania czy Anne? Kontrowersje wokół nowego tłumaczenia "Ani z ZIelonego Wzgórza"

Waszymi głosami pozycja ta została także wybrana książką lutego, pokonując Chrobot: Życie najzwyklejszych ludzi świata (Michniewicz Tomasz (Michniewicz Tomek)).

Nie pozostaje nam nic innego, jak teraz zaprosić Was do odświeżenia sobie tej lektury - w dowolnym tłumaczeniu. :) Czekamy na Wasze wrażenia i komentarze!

/DZ

Użytkownik: fugare 18.02.2022 10:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Głosowanie zakończone! ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Głosowałam na "Anię", bo ją znam i bardzo lubię, ale bardzo chętnie przeczytam polecany przez tak wiele osób Chrobot: Życie najzwyklejszych ludzi świata (Michniewicz Tomasz (Michniewicz Tomek))
W konkursie na preferencje nie ma wygranych. :)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 18.02.2022 11:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Głosowałam na "Anię", bo ... | fugare
Zdecydowanie - i też o to chodzi w tym cyklu ;-) Nie tylko o wybór tytułu miesiąca, ale (a może i przede wszystkim) wymianę polecajek czytelniczych. Sama od początku zabawy zapisałam już kilka tytułów do nadrobienia. :) / Daria