Dodany: 16.01.2022 13:13|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Czytatnik: Wieczorny czas z książką

Podsumowanie czytelnicze 2021 roku

Mimo, że mamy już za sobą połowę stycznia, to jednak zdecydowałam się na krótkie podsumowanie 2021 r. oraz wskazanie swoich planów na 2022 r.

W zeszłym roku przeczytałam 209 książek, w tym 199 w wersji papierowej. Ponieważ od trzech lat staram się czytać książki, które wrzuciłam z jakiegoś powodu do schowka, to również to odnotowałam sobie: 107 książek (całkiem niezły wynik, tym bardziej, że od dłuższego czasu nie korzystam z księgozbioru bibliotek miejskich).

Muszę się również pochwalić, że udało mi się przeczytać aż 89 moich książek :)

Książki, które najbardziej podobały mi się lub na długo zapadły w moją pamięć:
- I nie było już nikogo [komiks] (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary), Davoz Pascal, Callixte (właśc. Schmitz Damien), Van Linthout Georges)
- Wszystkie lektury nadobowiązkowe (Szymborska Wisława)
- Z niejednej półki: Wywiady (antologia; Nogaś Michał, Munro Alice, Myśliwski Wiesław i inni)
- Ukochane równanie profesora = 博士の愛した数式 (Ogawa Yōko)
- Tu mówi Polska: Reportaże z Pomorza (Łazarewicz Cezary)
- Jak nakarmić dyktatora (Szabłowski Witold)
- Okularnica (Wojnarowska Elżbieta)
- Historia wnętrz: Dom od roku 1700 (Parissien Steven)
- Design: Historia projektowania (Fiell Peter, Fiell Charlotte)
- Ilustratorki, ilustratorzy: Motylki z okładki i smoki bez wąsów (Gawryluk Barbara)
- Proszę mnie przytulić (Wechterowicz Przemysław, Dziubak Emilia)
- Chwilowa anomalia: O chorobach współistniejących naszego świata (antologia; Michniewicz Tomasz (Michniewicz Tomek), Mączyńska Elżbieta, Lubina Michał i inni)
- Piąty smak: Rozmowy przy jedzeniu (Modelski Łukasz)
Spora rozbieżność gatunkowa, ale takie książki czytam, więc tak wygląda ranking.

Poczekalnia: 9911 (tyle not, cytatów, z okładki tekstów wpadło do poczekalni do przejrzenia), wprowadzone noty: 1725, dodane książki do bazy: 757, dodani autorzy: 321.

Udostępniłam 21 informacji w wiadomościach.

Akcja z Benzmanem - plany na 2022r.:
- Masłem do dołu (Šabach Petr)
- Żeglarz na koniu (Stone Irving)
- Znikająca łyżeczka: Dziwne opowieści chemicznej treści (Kean Sam)
- Geografia szczęścia (Weiner Eric)
- Arthur i George (Barnes Julian)
- Kto się boi Virginii Woolf? (Albee Edward)
- Baku, Moskwa, Warszawa (Wysocki Marcin Michał)

I to tyle. Oby rok 2022 rok był równie obfity i dobry czytelniczo - tego życzę nie tylko sobie, ale i Wam drodzy Biblionetkowiczowie.

Użytkownik: benzmanOpiekun BiblioNETki 16.01.2022 19:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Mimo, że mamy już za sobą... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Ale rozjazd tematyczny, super! To mnie podbudowuje, że nie tylko ja wybieram książki różne tematycznie i jak mnie naleci. Ale rozmach ilościowy masz zdecydowanie do pozazdroszczenia :-)
Nie mów, że już przeczytałaś te 7 książek? z tej mojej skromnej akcji? Jeśli tak to gratulacje, ja dopiero jedną z wybranych....
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 16.01.2022 19:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Mimo, że mamy już za sobą... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Nie, akcja planowana na ten rok jest i jeszcze nie zaczęłam, bo czytam teraz co chwilę coś innego.

Zaraz poprawię info w czytatce. Ale tak jest, gdy stara się człowiek na szybko zebrać w jedno wszystkie statystyki (póki mąż z synkiem byli na spacerze).