Dodany: 2022-01-10 13:36|Autor: LouriOpiekun BiblioNETki

Lektury 2022r.

Poprzednia: Lektury 2021r.
Następna: tbd

STYCZEŃ 2022 (ΣR=Σm=1296s;𝔼m=)

1. Cham niezbuntowany (Ziemkiewicz Rafał A. (Ziemkiewicz Rafał Aleksander)) czytatka Kompleks wsi kontra "polski kolonializm" 4.0 (391s)

2. Cudze słowa (Szostak Wit (właśc. Kot Dobrosław)) czytatka: Krakowski Proteusz 5.0 (279s)

3. 60 felietonów najjadowitszych (Pilch Jerzy) Nigdy jakoś po drodze z Pilchem nie było, schowkowałem z ciekawości 20200312, szybko przeczytałem. Część tekstów z dużym poczuciem humoru, część pominąłem, część intrygująca (np. cykl o Mao: Prywatne życie przewodniczącego (Li Zhisui), ładnie się obrywa Zimbardo Philip G. (choć brak wymienianego w tekście felietonu wykpiwającego jego "eksperymenty więzienne). Minus - zbiór od sasa do lasa. 4.0 (345s)

4. Fidrek (Waldorff Jerzy (właśc. Preyss-Waldorff Jerzy)) książka polecona w temacie Szkoła międzywojenna (zachęcam do polecania mi tytułów). Niestety, szkoły tu bardzo mało – raptem jeden rozdział o klasie maturalnej. Książka w miarę ok, jakkolwiek w temat słabo się spisuje. Poza tym autor skacze w czasie, podając nam tak właściwie anegdoty lub impresje z życia. 4.0 (281s)

Akcja CSA - Czytam Słynne Arcydzieła

==================================================​​​​​​​============================