Dodany: 18.10.2021 14:15|Autor:

Książka: Gdyby Budda przyszedł na obiad
Schatz Hale Sofia
Notę wprowadził(a): Marylek

Książka jest przewodnikiem, która ma za zadanie nauczyć cię, jak dbać o swoją duszę, by móc na co dzień korzystać z jej energii.

Odżywianie nie jest drogą jednokierunkową, jest raczej pętlą. Zastanówmy się nad cyklem odżywiania, powołując się na motyw ogrodu. Niedorzeczny byłby pogląd, że mój ogród mógłby rodzić wszystkie warzywa i owoce bez mojej pracy. To dość proste. Ogród może rozwijać się tylko wtedy, gdy jest ogrodnik, który przycina, nawozi, sadzi, dba o glebę i rośliny. Warto zwrócić uwagę, że z ludźmi jest podobnie. Jeżeli chcemy, by nasze dusze wzbiły się w powietrze, jeśli chcemy pokierować nasze życie na lepsze tory, musimy posilać się odżywczym jedzeniem, właściwymi formami aktywności oraz pobudzającą interakcją z otaczającym nas światem. Co stałoby się, gdybyśmy traktowali samych siebie - ciało, serce, umysł i duszę - jak ogród godny miłości, staranności i pracy? Jaką martwą materię powinniśmy usunąć? Co posadzić? Jak nawozić glebę i dbać o sadzonki? Co zrobić z cudownymi zbiorami naszego ogrodu?

[Oficyna Wydawnicza Interspar, 2007]