Dodany: 12.10.2021 14:15|Autor:

Tomasz Elbanowski, autor publikacji pedagogicznych, inicjator akcji społecznych na rzecz dobrej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, tata dziewiątki dzieci.

Dlaczego powstała ta książeczka? Ponieważ moje dzieci zupełnie nie chciały uczyć się tabliczki mnożenia. Dlatego działania zmieniłem dla nich w rymowane historie, które można opowiadać, oglądać, bawić się nimi i przy okazji zapamiętać.

Początkowo sami rysowaliśmy obrazki do wierszyków i wieszaliśmy je na lodówce. Niektóre nawet śpiewaliśmy. Dziś wszystkie znalazły się w tej książeczce. Mam nadzieję, że Wam też pomogą nauczyć się tabliczki mnożenia.

Małgorzata Flis maluje obrazy inspirowane muzyką, ruchem i rytmem. Piękne akwarele jej autorstwa zdobią wydania bajek dla dzieci i podręczniki w Polsce i daleko poza jej granicami. Spotyka się z dziećmi na warsztatach ilustratorskich i plastycznych. Mama trzech córek.

"Tu, gdzie mieszkam po ulicach jeździ zaczarowana dorożka, a niedaleko stąd wciąż słychać wołania zbójników po górach. Dlatego nie musiałam wymyślać bajkowych obrazków do tabliczki mnożenia.
Po prostu wyjrzałam przez okno".

[Wydawnictwo Tabula Rasa, 2018]