Dodany: 02.10.2021 15:41|Autor: mrs.book.book

Pragnienia, zmysły a teraz czas na dotyk

To było moje trzecie spotkanie z twórczością tej autorki i mimo, iż te książki, które czytałam, mają ten sam schemat i bez problemu odgadłam co będzie dalej, to wciągnęła mnie ta historia.

Głowna bohaterka Majka to żywiołowa kobieta. Wraz z przyjaciółmi, Olgą i Sebastianem, prowadzi firmę, a dodatkowo udziela się w fundacji. Ma narzeczonego, jednak ich związek zostaje poddany próbie, gdyż on jest w Norwegii, a ona w Warszawie. Na początku miał wyjechać na 3 miesiące, lecz jego pobyt tam wciąż się wydłuża i wydłuża. Dodatkowo Majka odkrywa pewne niejasności w tym co mówi jej partner. Młoda kobieta ma też kilka spraw, które ciągną się za nią z przeszłości i w najmniej oczekiwanym momencie dadzą o sobie znać.

Michał to poukładany mężczyzna, który ma własną firmę budowlaną. Majkę poznaje przypadkiem podczas remontu fundacji i coś zaczyna między nimi iskrzyć. Jednak on też skrywa kilka tajemnic z przeszłości, o których nie chce wspominać nikomu. Mimo, że oboje są jak ogień i woda, to zaczyna ich coś łączyć.

Czy Majka, która wpadnie w kłopoty, sama sobie z nimi poradzi? Czy główni bohaterowie otworzą się przed sobą i zdradzą sekrety z przeszłości?

Książkę czytało się bardzo szybko. To była taka lekka i przyjemna lektura. Autorka pokazała nam, że dla prawdziwej miłości nie liczy się to, co było kiedyś, najważniejsze jest tu i teraz.

Majka to osoba, która niczego nie żałuje, cieszy się życiem i podejmuje ryzykowne decyzje. Czasem nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo ryzykuje. Jednak najbardziej mi się w niej podobało to, że choćby wpakowała w kłopoty siebie i przyjaciół, odpowiedzialność za to bierze na siebie. Nie zwala winy na nikogo innego.

Nasz główny bohater to oaza spokoju. Ile on ma cierpliwości do tej Majki, to głowa mała. Chociaż sam też potrafi kłamać bez zająknięcia się. Mimo to sprawia wrażenie, że ma głowę na karku i zawsze stara się myśleć racjonalnie.

Książka napisana jest bardzo przyjemnie i mimo, że na początku jakoś trudno było mi się połapać, kogo fabuła będzie dotyczyć - czy Olgi czy Majki (nie czytałam opisu przed czytaniem) - byłam ciekawa, co dalej się wydarzy. Więc jeśli szukacie czegoś lekkiego, to jak najbardziej polecam wam tę historię. Na koniec dodam, że śmiało możecie sięgać po tę książkę bez znajomości poprzednich części.

[Recenzja w pierwszej kolejności pojawiła się na moim blogu, stronach internetowych księgarń oraz portalach o tematyce książkowej.]