Dodany: 17.09.2021 10:38|Autor: AleksandraRK

Matematyka, królowa nauk

Matematyko, nigdy nie przepuścisz nam żadnego błędu!

Tak chyba najlepiej można by podsumować tę lekturę, w której możemy poczytać o wielu błędach, jakie ludzie popełniali przez wieki. Autor był tak zaangażowany w to zadanie, że odnalazł nawet najstarszy błąd zapisany pismem klinowym.
Parker udowadnia przede wszystkim jedną rzecz: matematyka przydaje się nam w każdej chwili życia. I to bez względu na to, czy tworzymy logo dla swojej firmy, czy zastanawiamy się, jaką śrubką przykręcić szybę w samolocie. Matematyka jest wszechobecna w naszym życiu i musimy się z tym pogodzić, że czasami jeden błąd może zaważyć o zyskach/stratach, a kiedy indziej o życiu ludzi.
Książka jest utrzymana w humorystycznym stylu. Autor w ciekawy sposób przedstawił różne wydarzenia z historii świata, które pokazują nam, jak ważne jest przykładanie się do wykonania poprawnych obliczeń. Parker używał przystępnego języka, dzięki czemu nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia wydają się proste i łatwe do zrozumienia.
Jest to dobra lektura dla każdego, kto chciałby na chwilę oderwać się od poważniejszej lektury lub ma ochotę na ciekawostki z matematycznego świata.

Recenzja znajduje się także na innych portalach książkowych.