Dodany: 2021-09-12 19:15|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Nagroda imienia Ryszarda Kapuścińskiego za 2020 rok


Laureatką Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego za 2020 roku została Bruder Jessica, autorka książki "Nomadland: W drodze za pracą (Bruder Jessica)". Jury doceniło również tłumaczkę tej książki, Martynę Tomczak, która otrzymała nagrodę za przekład.

Podczas gali przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Stołecznego Warszawa Agnieszka Wyrwał podkreśliła, że "to jest zawsze wyjątkowym wydarzeniem". Wskazała, że tegoroczną edycję wyróżnia między innymi za to, że w finale znalazły się same kobiety.

Wskazała także, "że w tym roku do nagrody zgłosiła się rekordowa liczba wydawnictw – aż 41. Jury wybrało z tego grona pięć wspaniałych reportaży".

Jessica Bruder: "Historia, którą opowiadam, nie jest historią typową. Nieczęsto się ją słyszy lub ogląda, jest to bowiem historia o starszych ludziach, Amerykanach. Jest to historia, którą poznawałam, siedząc razem z tymi ludźmi przy papierosie, kawie czy przy stygnącym posiłku, mając nadzieję, że nie będą się chcieli mnie szybko pozbyć i że mi ją opowiedzą". 

Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: