Dodany: 16.08.2021 12:29|Autor: Uleczkaa38

Komiksowe spotkanie z bajkowym światem dinozaurów!

Zacznę od pytanie retorycznego: stęskniliście się już za spotkaniem z komiksową opowieścią o dinozaurach od Wydawnictwa Scream Comics..., prawda? Oczywiście, że tak! Dlatego też mam dla was bardzo dobrą wiadomość o premierze najnowszej, trzeciej już części tej serii: "Dinozaury w komiksie 3"!

Jako się rzekło, trzeci już raz udajemy się w niezwykłą czytelniczą wyprawę do prehistorycznego świata dinozaurów, by w ten sposób poznawać ich codzienność i dowiedzieć się nieco więcej o poszczególnych przedstawicielach tej rasy. Składają się na tę opowieść - podparte prawdziwą naukową wiedzą - przezabawne, krótkie historie o ich przygodach, takich jak żywieniowe kłopoty drapieżników, ośmieszające nazwy poszczególnych gadów, miłosne problemy samców alfa, czy też choćby niełatwy los mniejszych dinozaurów względem większych, które najczęściej chciałyby się nimi pożywić...

Arnaud Plumeri i Bloz, twórcy tej świetnej serii, połączyli oto kolejny raz przyjemne z pożytecznym, czyli komediową opowieść o świecie dinozaurów z bezcenną lekcją o tym, jak one wyglądały, jak żyły i jak bardzo się od siebie różniły. I to właśnie humor, żart, groteska i karykatura z jednej strony oraz naukowe odkrycia z drugiej, składają się na tę pięknie wydaną pozycję. Trzeba bowiem przyznać, że to właśnie wspaniała szata ilustracyjna stanowi w dużej mierze o wielkości tej pozycji.

Jak już wspominałam, na tytuł ten składa się kilkanaście humorystycznych opowiadań z dinozaurami w roli głównej, ale i nie tylko, gdyż pojawia się tu m.in. para myszek w roli przewodników oraz ludzie, którzy kiedyś badali lub wciąż badają życie tych pradawnych stworzeń. Fabularnie rzecz nawiązuje przede wszystkim do kwestii... jedzenia. Jedzenia drapieżników, które polują na słabsze gatunki, dinozaurów, które poszukują pożywienia, bądź też bohaterów, którzy omylnie interpretują smakowe gusta innych dinozaurów. Oczywiście są tu i inne wątki, które również wypadają równie barwnie, zabawnie i intrygująco.

Tradycyjnie też zachwyca nas szata ilustracyjna opowieści, którą stworzył Bloz. To niezwykle malownicze, bajkowe, pociągnięte lekką i płynną kreską, jak i również imponujące pod względem swojej szczegółowości i drobiazgowości rysunki. To także dobre kadrowanie, pokaźna porcja karykatury i bogata paleta kolorów, która oczarowuje nas od pierwszej strony. W tę pozytywną ocenę wpisuje się także bogate i efektowne wydanie tego komiksu - duży format, twarda oprawa, doskonała jakość papieru i druku.

To idealna propozycja dla bardzo szerokiego grona odbiorców – tak najmłodszych miłośników bajkowego komiksu, jak i starszych sympatyków tej literackiej sztuki wyrazu. Mamy tu nie tylko ciekawą fabułę i malownicze kadry, ale też naprawdę świetny humor, który bawi, rozśmiesza i wprawia w dobry nastrój. Co więcej, to właśnie poprzez tę konwencję żartu możemy zyskać bardzo szeroką i szczegółową wiedzę na temat dinozaurów, którą w ten sposób przyswaja się o niebo lepiej, aniżeli za pomocą tradycyjnych podręczników. Dzieci, rodzice, nauczyciele - zapewniam was, że spodoba się wam ta fascynująca lekcja.

Lektura "Dinozaurów w komiksie 3" zapewnia wspaniałą zabawę, gwarantuje znakomitą rozrywkę i łączy w perfekcyjny sposób przyjemne z pożytecznym. Tym samym można powiedzieć, że mamy tu do czynienia z kolejną udaną odsłoną tej świetnej serii, która porywa swoją fabułą od pierwszych chwil i intryguje do ostatniego kadru. Oczywiście z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto!