Dodany: 27.07.2021 10:59|Autor: Paula1506

Gorąco polecam

Marcel Moss niezmiennie zaskakuje mnie za każdym razem, nie wspominając o tym, że jego nowe książki ostatnio bombardują nas z każdej strony, więc na nudę nie będziemy narzekać. A już na horyzoncie widać kolejną nowość. Kto zna twórczość autora, wie, że tematy poruszane w książkach, jak i same ich fabuły, nie należą do najprostszych, ale są bardzo ważne i myślę, że to właśnie przyczynia się do fenomenu Marcela Mossa.

Liceum Freuda - chyba najbardziej kontrowersyjne, o jakim słyszałam, choć pozornie bardzo ułożone. To tutaj przewija się szereg problemów i emocji nastolatków, co nie zawsze kończy się szczęśliwie. W „Nie wiesz nic” powracamy do grupy uczniów znanej nam z poprzedniej części, która za sprawą wspólnych przeżyć i sekretów musiała dorosnąć w szybkim tempie i stawić czoła własnym słabościom. Ale pojawiają się także nowe postacie, które wnoszą do fabuły ciekawe wątki. Sam prolog książki jest już bardzo odważny i nie ukrywam, że po jego przeczytaniu zaczęłam się bać, z czym tym razem skonfrontuje nas autor. Co do stylu autora, tutaj nic się nie zmieniło. Nadal jest odważnie, kontrowersyjnie, ale mimo trudnych tematów książkę czyta się błyskawicznie.

W książkach Marcela Mossa bardzo podoba mi się pokazywanie wydarzeń z punktu widzenia danego bohatera, dzięki czemu można zapoznać się z jego odczuciami i problemami i lepiej wczuć się w całą historię. Myślę, że fani Marcela Mossa i tym razem będą zadowoleni, a tym, którzy jeszcze nie znają jego twórczości, polecam.