Dodany: 25.07.2021 12:25|Autor:

Książka: Szkoła Falenicka
Szczepłek Stefan
Notę wprowadził(a): Marylek

"Szkoła Falenicka" to zabawna podróż do dzieciństwa znanego, polskiego komentatora sportowego, który ukaże nam szczegóły dorastania w powojennej Polsce!

Dzieciństwo i okres dojrzewania mogą skrywać w sobie wiele ciekawych historii, szczególnie, kiedy mowa o tak barwnej postaci jak Stefan Szczepłek. Ten znany polski dziennikarz i komentator sportowy powraca do przeszłości w swojej książce "Szkoła Falenicka".

Przede wszystkim autor ze sporą nostalgią, ale i poczuciem humoru, odbywa podróż do miejsca gdzie się wychowywał, czyli do podwarszawskiej Falenicy. To właśnie tam pokochał piłkę nożną i uznał, że nie potrafi już bez niej żyć! Mamy niepowtarzalną okazję spojrzeć jego oczami na zwyczajnych mieszkańców, krewnych i sąsiadów, którzy nabierają barw i sprawiają, że z chęcią śledzimy kolejne historie. Autor nie zapomina również o falenickich Żydach, którzy zamordowani zostali w Treblince i im również oddaje cześć i pamięć. Książka stanowi opis życia w PRLu, który przypadł na lata dzieciństwa i dorastania Szczepełka. Nie idealizuje, jednak stara się skupić przede wszystkim na pozytywach.

"Szkołą Falenicka" to również powrót pamięcią do kolegów z boiska autora, w tym do Kazimierza Deyny, Tadeusza Konwickiego, czy Janusza Majewskiego. Książka stanowi interesującą pozycję dla fanów niebanalnych autobiografii, jak i każdego wielkiego fana piłki nożnej!

Stefan Szczepłek urodził się w 1949 roku i jest polskim dziennikarzem sportowym oraz komentatorem. Specjalizuje się w tematyce związku z piłką nożną. Autor książek na temat historii futbolu.

[Wydawnictwo Literackie, 2018]