Dodany: 24.07.2021 15:55|Autor:

Książka: Nasz rok w Oriencie
Twead Victoria
Notę wprowadził(a): Pingwinek

Przezabawne przygody pary Brytyjczyków na Bliskim Wschodzie. Wyraziste charaktery, wartka akcja i smakowite przepisy kuchni arabskiej.

Oczami duszy widzieli się na wielbłądach, popijali arabską herbatę i kupowali pamiątki na malowniczych bazarach. Tak Victoria i Joe wyobrażali sobie Bliski Wschód. Czy mieli rację?

Spragnieni poznania nowej kultury, Victoria i Joe przyjmują posady nauczycieli w prywatnej szkole angielskiej i wyjeżdżają na rok do Bahrajnu.

Rdzenni mieszkańcy świata arabskiego to prawdziwa "galeria typów", rodem prosto z "Baśni tysiąca i jednej nocy": do obłędu chciwa Rachida, demoniczna matka Fatimy i Jasim, nieobliczalny kierowca szkolnego busa... Do tego uczniowie podwożeni przez szoferów w ferrari oraz mocno ekscentryczne grono nauczycielskie.

Czemu w krajach arabskich nie podaje się niczego lewą ręką? Dlaczego nigdy - przenigdy - nie należy jechać tam podczas ramadanu? Czy wszyscy mężczyźni mają na imię Mohammed?

Nie trzeba jechać do Bahrajnu, by poznać odpowiedzi.

Mówi się, że każdy, kto po raz pierwszy pracuje w bliskowschodnim kraju, musi doznać szoku kulturowego. Victoria i Joe właśnie go doznali.

Jeśli byłeś lub dopiero rozważasz wyjazd do Egiptu czy Tunezji, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

[Wydawnictwo Pascal, 2013]