Dodany: 23.07.2021 18:31|Autor: Asienkas

Gdzie jest Masza?

Typ recenzji: oficjalna PWN

Recenzent: Asia Czytasia (Joanna M.)

1, 2, 3, … , 9, 10, SZUKAM! Kto ma ochotę pobawić się z nami w chowanego? O, są chętni. To Masza i Niedźwiedź. Tylko gdzie oni się ukryli?

Jesteśmy na portalu książkowym, więc pewnie zastanawiacie się, co ma tu do rzeczy szukanie – poza szukaniem ciekawych tytułów. Właśnie świetną publikację chcę wam polecić - „Masza i Niedźwiedź: Książeczka z okienkami” od wydawnictwa HarperKids. Co w niej znajdziemy? 5 scenek przedstawiających Maszę i jej leśnych przyjaciół, którzy ukryli się w tajemniczych okienkach. Krótki tekst opisuje to, co się dzieje na obrazku i zachęca do zabawy i szukania postaci.

Moja córka zakochała się w tej książce od pierwszego wejrzenia. Pamiętam wieczór, kiedy rozpakowała paczkę. Chyba godzinę leżała na łóżku i ekscytowała się tym, że zwierzątka się poukrywały. Co chwilę słyszałam okrzyki: „To Masza”, „To pingwin”, „To pies”. Radości nie było końca. Dopiero dzień później wpadła na to, że jest tu również tekst do czytania. Zabawa zaczęła się od początku. Nie zliczę, ile razy wertowałyśmy tę książeczkę z okienkami, a najfajniejsze w niej jest to, że się nie nudzi. Mała już na pamięć zna, kto gdzie się ukrył, ale i tak ma ogromną frajdę z odkrywania tej publikacji na nowo.

Jeszcze kilka informacji technicznych. Jest to książka kartonowa o wymiarach ok. 27x24,5 cm. Na duży plus dla wydawcy zasługują zaokrąglone brzegi, dzięki czemu można ją dać nawet maluchom – no chyba, że lubią wcinać papier. Grube strony wygodnie się przekłada, a ilustracje z popularnej animacji zachęcą dzieci, które ją znają, do sięgnięcia po ten produkt.

U nas „Książeczka z okienkami” okazała się hitem. Pędzę poszperać po księgarniach, może znajdę więcej publikacji tego typu. Taka radość dziecka to dobrze zainwestowane pieniądze.

Ocena recenzenta: 6/6