Dodany: 18.07.2021 00:43|Autor:

Książka: Łza
Fleszarowa-Muskat Stanisława
Notę wprowadził(a): Pingwinek

"W latach 60. i 70. znana i uwielbiana. Jej powieści obyczajowe rozgrywające się nad polskim morzem były bardzo prawdziwe i szalenie lubiane. Życie i jego zakamarki, miłość, rozstania i powroty, a wszystko napisane zgrabnie, ciekawie, fascynująco. Dlatego ogromnie się cieszę, że Stanisława Fleszarowa-Muskat powraca. Jestem wzruszona, że ja - początkująca pisarka - mam honor i frajdę ją rekomendować. Na zimowy wieczór przed kominek, na letni - do hamaka, polecam serdecznie!"

Małgorzata Kalicińska, autorka "Domu nad rozlewiskiem"

Stanisława Fleszarowa-Muskat (1919-1989) - powieściopisarka, poetka, publicystka, dramaturg. Na jej bardzo różnorodną twórczość składa się ponad 700 utworów literackich.

Seria "Mistrzyni powieści obyczajowej" to wybór 25 najchętniej czytanych książek pisarki, wydanych na specjalne życzenie czytelniczek.

"Łza" to ostatnia powieść Stanisławy Fleszarowej-Muskat. Jak wszystkie wcześniejsze, opowiada przede wszystkim o miłości. Tym razem w realiach okupowanego przez Niemców Lwowa. Główni bohaterowie to dwudziestoletni student Witek i jego rówieśnica Myszka. Zdawać by się mogło, że ci dwoje w okupacyjną noc potrafili odnaleźć swoją miłość. Jednak ich uczucia wystawiane są na ciężkie próby i pokusy. Tłem powieści jest wieloetniczne miasto polskich Kresów z jego trudnymi problemami.

Ceniona autorka bestsellerów powraca na półki nowoczesnych kobiet!

[Wydawnictwo Edipresse Polska, brak informacji o roku wydania]