Dodany: 25.06.2021 11:25|Autor:

Książka: Drogi i bezdroża Meksyku
Chlebowski Tomasz Jan
Notę wprowadził(a): OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Droga jest pojęciem, które wiąże się zarówno z życiem pojedynczego człowieka, jak i całych społeczności. Droga przywodzi na myśl wędrówkę. Spotkanie, gdy czyjeś drogi się przecinają. Obok dróg są też bezdroża. Szlaki, które znajdują się poza drogami i prowadzące gdzieś w nieznane.

"Drogi i bezdroża Meksyku" to zaproszenie do odwiedzin rzeczywistości Meksyku. Wyjścia naprzeciw Innemu. A wszystko to w pełnej kolorów scenerii Meksyku, który staje się tłem do głębszej refleksji nad światem, człowiekiem, sobą samym i Bogiem. Autor porusza się drogami i bezdrożami Meksyku, dzieląc się swoją wiedzą, ale też i wewnętrznymi poruszeniami serca. Zanurza się w różnorodnym bogactwie kultury, historii, religii oraz tradycjach Meksyku. To nie sucha relacja z podróży, ale pełna życia opowieść o spotkanych ludziach oraz miejscach. Chcę, by osobista fascynacja tym cudnym miejscem stała się również udziałem czytelnika. Bo tak naprawdę "Meksyku się nie opisuje – w Meksyk się wierzy, z namiętnością i pasją..." (Carlos Fuentes, "Kraina najczystszego powietrza").

[Wydawnictwo Bernardinum, 2020]