Dodany: 24.06.2021 16:10|Autor:

Książka: Inferno
Dufaux Jean, Tillier Béatrice
Notę wprowadził(a): wwwojtusOpiekun BiblioNETki

Drugi tom trzeciego cyklu wchodzącego w skład bestsellerowej, tworzonej od wielu lat sagi fantasy "Skarga Utraconych Ziem".

Wydaje się, że w krainie rządzonej przez Brendama jest szansa na trwały pokój. Stary król zawiera przymierza z rodami możnowładczymi, a Czarodziejki wspierają władcę. Jednak zarówno żona, jak i prawowity syn króla są ludźmi złymi, którzy wejdą w przymierze z każdą mroczną mocą, aby jak najszybciej zdobyć władzę. Kiedy zaś Brendam przyjmuje na dwór i oficjalnie uznaje swojego nieślubnego syna Viviena, podła królowa wchodzi w układ z potężną czarownicą o postaci smoka. Szybko jednak okazuje się, że bestia ma własne plany co do przyszłości Eruin Dulei. Czy Vivien i wspierające go siły światła będą w stanie przeciwstawić się nowemu zagrożeniu?

Autorem scenariusza serii jest słynny francuski twórca Jean Dufaux ("Drapieżcy", "Murena"), a rysunków – Béatrice Tillier, graficzka znana przede wszystkim z opowieści fantastycznych ("Le bois des Vierges", "Fée et tendres automates").

[Wydawnictwo Egmont Polska, 2021]