Dodany: 14.06.2021 09:21|Autor:

Książka: Meksykańska hekatomba
Kulawski Wojciech
Notę wprowadził(a): gooska91

Dziesięciometrowej średnicy meteoryt uderza w kompleks wypoczynkowy niedaleko meksykańskiego miasta Ciudad Juarez, gdzie na wakacjach przebywa słynny archeolog Tim Mayer. W promieniu kilku kilometrów od katastrofy uszkodzeniu ulegają wszystkie urządzenie elektryczne. W tym samym czasie z podziemnej bazy wojskowej, gdzie prowadzone są podejrzane eksperymenty na dzieciach, ucieka cudowny chłopiec Jan Matjas oraz jego opiekun Juan Barker. Wojsko i siły rządowe Meksyku szczelnym kordonem otaczają miejsce upadku meteorytu, a jego ofiary obejmują kwarantanną. Do całego galimatiasu dołączają jeszcze dwa konkurujące ze sobą gangi handlarzy narkotyków oraz agenci CIA, którzy za wszelką cenę pragną zdobyć kosmiczny kamień. Rozpoczyna się wyścig z czasem i walka o przetrwanie.

A największą tajemnicą pozostaje pytanie, dlaczego dwadzieścia pięć lat temu dokładnie w to samo miejsce uderzył identyczny meteoryt?

Nieprawdopodobny rollercoaster akcji, przygody, tajemnicy, emocji i sensacji. A rozwiązania zagadki nie wymyśliłby sam mistrz suspensu Alfred Hitchcock.

[Wydawnictwo CM, 2021]

Użytkownik: izzi.79 12.07.2021 00:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziesięciometrowej średni... | gooska91
Wspólne przeżycia mogą przybliżyć do siebie obcych sobie ludzi pochodzących z odmiennych środowisk. To właśnie spotkało bohaterów tej książki, którą czytałam z wypiekami na twarzy, nie mogąc oderwać się chociażby na minutę od lektury. Powieść idealnie wpasowała się w moje gusta, nie pozwoliła na chwilę znużenia, gdyż sensacja goniła sensację a dynamiczna fabuła była tak ciekawa, intrygująca i wręcz niewiarygodna.
Autor stanął na wysokości zadania dostarczając mi rewelacyjną historię, łączącą w sobie przestępczy, mafijny świat, chciwość i fałszywość polityków, ściśle tajne badania pozarządowe nad genetyką, zagrożenie z kosmosu oraz prawdziwą miłość. Wszystko jest ze sobą tak skonstruowane, że tworzy prawdziwe harmonijne arcydzieło pisarskie.
Bohaterowie są fantastycznie wykreowani, realistycznie przedstawieni, każdy ma odmienne charaktery, upodobania, spostrzeganie dobra i zła. Jedni wzbudzili moją sympatię zaś innych znielubiłam a kilku byłam gotowa udusić.
Archeolog Tim Mayer przyjeżdża do Meksyku wraz z przyjacielem na wakacje. Ich spokój zakłóca uderzenie dziesięciometrowego meteorytu, który niszczy kompleks hotelowy i zabija setki ludzi. Kolega Diego ginie a Szwajcar szybem wentylacyjnym wychodzi na wyższe poziomy zawalonego hotelu. Tam spotyka szefa gangu narkotykowego, jego dziewczynę, naukowca i jego podopiecznego Jana oraz jeszcze kilku innych, którzy przeżyli kataklizm. Ta grupa próbuje wyjść na zewnątrz i wydostać się z obszaru, który objęto kwarantanną. Od tej chwili zaczyna się akcja tak zawrotna, pełna ryzyka, nienawiści, zemsty i walki na śmierć i życie.
Co łączy ze sobą tych ludzi, jaki mają cel? Czy to zbieg okoliczności, że po 25 latach po raz drugi, uderza w to samo miejsce skala z kosmosu o szczególnych właściwościach? Kim naprawdę jest Janek i dlaczego wszyscy chcą go przechwycić. Jakie tajemnice skrywa podziemny budynek naukowy?
Odpowiedzi dostarczy wam powieść, do której przeczytania gorąco was namawiam. Jestem przekonana, że ta książka zawładnie waszymi mózgami oraz dostarczy tylu emocji i wrażeń co mi. Ekspresowo przepłyniecie przez fabułę, niektóre wątki was zszokują i na pewno wbiją w fotel.