Dodany: 10.06.2021 06:02|Autor:

Książka: Ciasta i ciasteczka
Bielecka Justyna
Notę wprowadził(a): OlimpiaOpiekun BiblioNETki

To książka kulinarna z najlepszymi przepisami na pyszne ciasta i ciasteczka, przepisami na te słodkości, które pamiętamy z dzieciństwa i z chęcią odtworzyłybyśmy w naszej kuchni. To przepisy, po które dzwonimy do naszych mam i spisujemy na szybko na karteczkach, a później musimy ich szukać. Teraz wszystkie, opatrzone pięknymi fotografiami, będziemy mieć zawsze pod ręką.

Te receptury na wypieki przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Nasze mamy i babcie własnoręcznie spisywały je pieczołowicie w zeszytach. Wiele z nich pewnie nadal leży w kuchennych szufladach, ale poplamione i pozaginane strony utrudniają odczytanie treści.
Nasz zbiór zawiera znane, sprawdzone i proste do wykonania przepisy na smaczne słodkości na każdą okazję, począwszy od słodkich przekąsek po wyśmienite ciasta na święta. Dodatkowo w książce spisane zostały przydatne porady, które pomogą w łatwy sposób przygotować wyśmienite wypieki.

"Placki drożdżowe i ciasta z owocami, babki i keksy, pierniki i pierniczki, biszkopty i torty, serniki, pączki, polewy, masy, lukry, kremy. Tu naprawdę jest wszystko, co trzeba wiedzieć o słodkościach w kuchni. Słodko, słodko, pysznie, pysznie. Mam wrażenie, że sporo tu przepisów na przysmaki znane z dzieciństwa. Te, niby proste, a jednak najlepsze z najlepszych ciast i przekąsek. Przydatne porady kulinarne odkrywają kilka ważnych »tajemnic«, o których istnieniu warto wiedzieć. Nic dodać, nic ująć. Ta książka to absolutny must have w waszej kuchni. Smacznego!"

Przeczytaj więcej na ksiazkiweterze.pl

"Smakowita zawartość »Ciast i ciasteczek« gwarantuje czytelnikowi powrót do dzieciństwa, kiedy to na stołach królowały wypieki, nie bez powodu zaliczane do najsmaczniejszych. Skrzętnie przekazywane z pokolenia na pokolenie przepisy naszych (doświadczonych w kuchni) mam i babć stanowią treść nowej publikacji Wydawnictwa Jedność. (...) Pomocą każdej gospodyni posłużą zamieszczone na końcu materiały uzupełniające (przelicznik kuchenny, trzydzieści jeden porad kulinarnych i wydzielone miejsce na Moje najlepsze przepisy), a podłużny format oraz kartki w szeroką linię z marginesem kojarzą się z zeszytem, w jakim swoje ulubione przepisy zapisywały nasze babcie i mamy. Całość stanowi nieodzowny element wyposażenia każdej gospodyni".

Przeczytaj więcej na granice.pl

[Wydawnictwo Jedność, 2020]