Dodany: 10.06.2021 05:10|Autor:

Wywiady z dzielnymi kobietami przeprowadziła Anna Radomska

Wciągające i poruszające historie kilkunastu kobiet, żon pastorów i księży. Na co dzień żyją w cieniu swoich mężów, ale to one często stoją za duchową siłą swoich mężczyzn, których widać za pulpitem, gdy głoszą płomienne kazania. Kobiety opowiadają o niezwykłych przeżyciach, ale także o trudnościach, zmaganiach i samotności. Dzięki tym wywiadom możemy choć odrobinę dowiedzieć się o życiu prywatnym i rodzinnym duchowych liderek różnych wspólnot chrześcijańskich.

"Historia Asi Rumak, z którą przyjaźnimy się od prawie 30 lat, a której pastorskie życie niejednokrotnie mogłam oglądać »od kuchni«, stała się inspiracją do przeprowadzenia rozmów z niezwykłymi kobietami, które są żonami duchownych.

To nie jest książka o byciu w świetle reflektorów, ale o towarzyszeniu swoim mężom w tej codziennej drodze, na której płacą cenę za piękną, choć niełatwą służbę. To też historie całych rodzin. Co czują? Z czym się zmagają? Czego im brakuje i co jest najtrudniejsze? Każda opowieść jest inna, tak jak różna jest każda z tych kobiet. Tym, co łączy je wszystkie, jest miłość, odwaga i oddanie".

Wszystkie rozmowy zostały przeprowadzone w czasie ogłoszonej przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa. Ale niezależnie od tego, czy odbyły się telefonicznie, czy udało się porozmawiać osobiście, wszystkie są próbą odpowiedzi na pytanie, o co w ogóle chodzi w tym pastorskim małżeństwie.

[Wydawnictwo Dobry Skarbiec, 2021]