Dodany: 09.06.2021 12:01|Autor: Artola

Książki i okolice> Książki w ogóle

Książki dla nauczycieli

Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Od lat staram się przynajmniej kilku nauczycielom zamiast kwiatków (które zaraz wyrzucą), albo czekoladek (które dadzą dzieciom ;) ) podarować w podziękowaniu za całoroczną pracę książkę. Czasem wybór jest łatwiejszy (kiedy któraś z nauczycielek w międzyczasie zdradzi się, co lubi czytać, choćby gatunkowo), ale z reguły jest to trudny wybór i zadanie ;)
Zwracam się do Was, znawców książkowych, z prośbą o pomoc, polecankę.
Oto panie, którym chciałabym coś kupić:
Wychowawczyni, matematyczka, trochę zagubiona w tym chaotycznym świecie, trochę nieogarniająca, nie nadążająca nigdy z niczym;) Może coś dla relaksu, poprawy nastroju?
Polonistka, wiek ok 60-tki. Z tego, co wiem, kocha Kochanowskiego, uwielbia "Pana Tadeusza" i Hobbita ;) Podejrzewam, że przeczytała już w swoim życiu mnóstwo, bo uwielbia czytać (i wspaniale przekazuje dzieciom swoją miłość do książek!). Myślałam, żeby podarować jej Dobrze się myśli literaturą (Koziołek Ryszard) Czy to dobry pomysł? Czy książka jest tak znana, że na pewno zna? A może inne podpowiedzi? Czy lepiej kupić coś z nowości? (nie znam nowości...)
Anglistka, około 60-tki. Osoba bardzo energiczna, zorganizowana, kochająca swoją pracę i dzieci. Wiem, że czytać lubi, ale nie mam pojęcia co gatunkowo. Z tego, na ile ją znam ;) nie posądzam ją o zamiłowanie do prostych czytadeł ;)
Pani od biologii. Wiek 50+. Praktycznie jej nie znam, ale chcę docenić jej zaangażowanie w zdalne nauczanie. Czy nie znając w ogóle gustu czytelniczego, warto w ogóle robić taki prezent?
Pani od plastyki. Młoda, krótko po studiach, pełna energii i zaangażowania, radosna artystka, która zdecydowanie stawia na tworzenie przez dzieciaki abstrakcji a nie na wkuwanie regułek z podręcznika ;) Bardzo kreatywna i twórcza;) Może coś z nowości?
I pan od fizyki. Wiek 40+. Również bardzo kreatywny, co dało się poznać po tym, jakie sprawdziany robił on line ;) (quizy, gry itd!) Co czytają mężczyźni w tym wieku?

Liczę na dużo ciekawych podpowiedzi! I z góry dziękuję za każdą :D
Użytkownik: Urszulla 21.06.2021 22:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Zbliża się zakończenie ro... | Artola
Bardzo dobry pomysł na podziękowanie. Już chyba trochę późno na odpowiedź, ale może jeszcze nie masz kompletu podarków. Dla nauczycielki plastyki proponuję Wannę z kolumnadą, Filipa Springera. Sama ofiarowałam tę książkę pani od plastyki i była zachwycona. Wprowadziła nawet coś z tej książki na zajęcia z liceum. Dla nauczyciela fizyki proponuję Wahadło Foucaulta, Umberto Eco. Trochę branżowo a trochę dobrej rozrywki.