Dodany: 11.05.2021 17:14|Autor: owskikar

Książki i okolice> Książki w ogóle

Książki o komunikacji

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na tym forum.

Mam proste pytanie, otóż stwierdziłem że z czystej ciekawości oraz może z lekkim zamiarem podniesienia komfortu swoich relacji, zainteresuje się komunikacją międzyludzką. Nie mogę jednak znaleźć nic co by mnie zainteresowało, ponieważ mam awersję do poradników w typowej, poradnikowej formie, coachingowych form pisanych przez mistrzów marketingu. Nie chcę czytać o zakładaniu masek i mówienia konkretnych słów, w celu sprzedania komuś jakiegoś produktu. Nie jestem nawet sprzedawcą. Czy ktoś spotkał się z jakąś książką, która by mnie zaciekawiła?

Pozdrawiam.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 11.05.2021 19:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, na wstępie chciałb... | owskikar
Możesz spróbować jakąś książkę autorstwa Rosenberg Marshall B. np. Porozumienie bez przemocy: O języku serca (Rosenberg Marshall B.) lub W świecie porozumienia bez przemocy (Rosenberg Marshall B.)

Jeśli chciałbyś bardziej o tematyce życia w rodzinie lub komunikacji dziecko-dorosły to polecam Juul Jesper (1948-2019) oraz duet Faber Adele i Mazlish Elaine

Według mnie nie są to typowe poradniki, a na pewno nie marketingowe sztuczki, tylko bardziej analiza relacji międzyludzkich z nastawieniem na szukanie kontaktu i zrozumienia drugiej osoby.
Użytkownik: owskikar 12.05.2021 18:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, na wstępie chciałb... | owskikar
Dzięki sprawdzę, dalej czekam na ciekawe propozycję.
Użytkownik: fugare 13.05.2021 08:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, na wstępie chciałb... | owskikar
Z przeczytanych przeze mnie polecam szczególnie
Sztuka skutecznego porozumiewania się (McKay Matthew, Davis Martha, Fanning Patrick) - to kompendium wiedzy na ten temat, choć troszkę trąci nielubianą przez Ciebie coach-retoryką (ale tylko troszkę).
W okolicach tematu znajdują się
Droga rzadziej wędrowana: Psychologia miłości, wartości tradycyjnych i rozwoju duchowego (Peck M. Scott (Peck Morgan Scott)) i
Nigdy więcej tremy: Jak przełamać lęk przed wystąpieniami publicznymi (Esposito Janet E.)
Myślę, że pomocne może być również spojrzenie na relacje z trochę innej, a mnie bardzo bliskiej perspektywy, nie to nie lokowanie produktu :) Sztuka szczęścia: Poradnik życia (Bstan-'dzin-rgya-mtsho (Gjatso Tenzin XIV Dalajlama; Gjaco Tenzin XIV Dalai Lama), Cutler Howard C.)