Dodany: 11.05.2021 14:42|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Konkurs na recenzje - maj (wyniki)

Założenia:

- termin nadsyłania zgłoszeń 01-26.05.2021 r.

- wszystkie recenzje nadesłane w podanym terminie są brane pod uwagę

- ogłoszenie wyników 02.06.2021 r.

- start kolejnej edycji w czerwcu

Szablon recenzji:

Tytuł recenzji

Typ recenzji: własna/oficjalna PWN (oficjalna dotyczy recenzji z grupy recenzenckiej)

Recenzent: nazwisko/nick

TEKST

Ocena recenzenta:

Recenzje dodajemy przez konto własne.

Użytkownik: henejure 15.05.2021 07:44 napisał(a):
[ciach]
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 15.05.2021 09:36 napisał(a):
Odpowiedź na: [ciach] | henejure
Recenzji nie należy pisać w komentarzu, tylko wejść na stronę książki, którą się recenzuje i z Narzędnika wybrać Dodaj tekst -> Tekst własnego autorstwa i postępować wg instrukcji :)
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 15.05.2021 09:59 napisał(a):
Odpowiedź na: [ciach] | henejure
Nie możesz ocenić książki na 7, bo w Biblionetce takiej oceny nie ma. Nie sprawdzałeś, jaki jest system oceniania?
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 19.05.2021 08:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Założenia: - termin... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
henejure bardzo proszę o skasowanie wiadomości i puszczenie recenzji drogą oficjalną.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 19.05.2021 08:16 napisał(a):
Odpowiedź na: henejure bardzo proszę o ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Już poszła drogą oficjalną, czeka tylko na uzupełnienie przypisów do cytatów przez autora recenzji. A swojego wpisu z forum użytkownik sam skasować nie może.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 19.05.2021 08:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Już poszła drogą oficjaln... | dot59Opiekun BiblioNETki
Dziękuję, w takim razie skasuję pod koniec tygodnia, żeby wszyscy mogli się zapoznać z decyzją :)
Użytkownik: margines 19.05.2021 14:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję, w takim razie s... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Wiadomości do danej osoby trzeba dawać przez boczne "odpowiedz", nie to czerwone środkowe "dodaj komentarz" - przy "dodaj komentarz" odpowiedź wyświetla się przykładowo tej osobie, która dodała notę, a nie właściwej.
I "piorunki" w powiadomieniach wyświetlają się nie tej osobie, której to ma dotyczyć.
Przykładowo w tym wątku wiadomość powinna być tu: Konkurs na recenzje - maj (wyniki) - nie w odpowiedzi na sam "Konkurs na recenzje - maj" tylko na tamten konkretny komentarz, wtedy powiadomienie dostanie henejure.
Użytkownik: henejure 20.05.2021 02:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Już poszła drogą oficjaln... | dot59Opiekun BiblioNETki
Nic z tego nie rozumiem! O czym tu mowa i dlaczego? Czy ja mam coś zrobić z moją recenzją? henejure
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 20.05.2021 07:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Nic z tego nie rozumiem! ... | henejure
Wygląda to tak: recenzji nie wkleja się w wątku konkursowym (są też konkursy, gdzie wpisuje się odpowiedzi właśnie w wątku, ale wtedy jest to wyraźnie zaznaczone), tylko dodaje do poczekalni. Na początku omyłkowo ją wkleiłeś tutaj, potem, zgodnie z naszymi wskazówkami, dodałeś do poczekalni. Stamtąd została Ci zwrócona z prośbą o zamieszczenie przypisów do cytatów (taka jest reguła regulaminu). W Twoim okienku profilowym po prawej stronie powinna na dole znajdować się informacja o tekstach, które są do poprawy - otworzysz i ukaże się właśnie ta recenzja. Po dodaniu przypisów wystarczy kliknąć w przycisk "przenieś do poczekalni" pod formularzem zwróconej recenzji; z chwilą, gdy tam trafi i okaże się, że przypisy są w porządku, będzie przeniesiona na stronę książki.

Jeśli w okienku nie widać informacji o zwrocie - teoretycznie system może zaszwankować - po prostu wrzuć recenzję do poczekalni ponownie, już z dodanymi przypisami (wtedy trafi na stronę w najkrótszym możliwym czasie - jeśli nie będzie wymagała innych uzupełnień/poprawek, to dziś), a awarię zgłoś pod adresem redakcjabiblionetka@gmail.com.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 02.06.2021 07:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Założenia: - termin... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Majową edycję konkursu na recenzję wygrywa idiom1983 za tekst Krótka rozprawa między trzema osobami: Bogiem Ojcem i Panem, Synem Bożym i Szatanem

Gratulujemy!
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 02.06.2021 07:39 napisał(a):