Dodany: 29.04.2021 19:31|Autor:

Ekonomiczna książka roku "Financial Times’a".

W tej bezkompromisowej, erudycyjnej, ale i optymistycznej książce Kate Raworth proponuje nie tyle zmianę w rozumieniu, czym ekonomia jest i czym mogłaby być, ale przedstawia konkretne rozwiązania jak zerwać z mitem konieczności ciągłego wzrostu PKB, jak zmienić system monetarny i fiskalny, i wreszcie: jak uczynić biznes wartościowym i pożytecznym dla ludzkości.

Dotychczasowe koncepcje ekonomiczne wykładane od lat na uniwersytetach nie wystarczają, bądź są zwyczajnie nieaktualne we współczesnym świecie, który musi stawić czoła katastrofie klimatycznej, walczyć z postępującymi nierównościami ekonomicznymi oraz ambitnie podchodzić do dziesiątek innych wyzwań społecznych ludzkości. Potrzebujemy nowych dróg, idei i rozwiązań.

Kate Raworth - angielska ekonomistka związana z uniwersytetami Oxfordzkim i Cambridge. Autorka jednego z najgłośniejszych w ostatnich latach konceptów ekonomicznych: "ekonomii obwarzanka", w którym pokazuje jak należy zaspokajać ludzkie potrzeby z uwzględnieniem możliwości naszej planety.

[Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2021]