Dodany: 16.04.2021 08:16|Autor: aniabex

Świetny kryminał z elementami sensacji

Kiedy pojawia się nowa książka Marcela Mossa, nie ma takiej siły, żebym po nią nie sięgnęła.
Dziś mistrz thrillera prezentuje nam coś nowego. „Utraceni” to pierwsza odsłona nowej serii kryminalnej autora: „Echo”.
Dostajemy zatem, niczym podany na tacy, rasowy współczesny kryminał z elementami sensacji. Brutalny, szczery i kontrowersyjny.
Tematem przewodnim są tu zaginięcia zarówno dzieci, jak i dorosłych. Autor opowiada o ludziach, których życie wywróciło się do góry nogami. Zaginięcie bliskiej osoby z czasem staje się dla nich wydarzeniem, które burzy relacje rodzinne, niszczy więzi, a nierzadko również zdrowie, nie tylko psychiczne. Poszukujący zaginionych analizują niezliczoną ilość scenariuszy, zakładają to, co najgorsze, bo chcą poznać prawdę, bez względu na to, jaka by ona była.

Zaginięcia stanowią tu bazę świetnie opowiedzianej historii dostarczającej wielu wrażeń i niepozwalającej na chwilę wytchnienia. Zostajemy wrzuceni w świat mafii narkotykowej. Ludzi, myślących, że są bogami na Ziemi, czerpiących przyjemność z zemsty, z zabijania i krzywdzenia innych ludzi, zarówno „konkurencji", swoich wrogów, jak i zupełnie niewinnych osób, które znalazły się w nieodpowiednim miejscu w niewłaściwym czasie, albo tych, którzy nie mają świadomości, w co wdepnęli ich najbliżsi. Dla czarnych charakterów tej książki narkotyki są tak powszechne jak kostka rosołowa w zupie, przemoc jada się na śniadanie, obiad i kolację. A ich dewiza życiowa to: „zero refleksji, zero wyrzutów sumienia i zero litości”.

Marcel Moss po raz kolejny zwraca uwagę szereg problemów społecznych. Porusza czytelnika, intryguje, wstrząsa, trzyma w napięciu i na zakończenie pozostawia w takim stanie, że oczekiwanie na kolejną część jest emocjonalną torturą.
Polecam.

Recenzja była wcześniej publikowana na innych stronach internetowych.