Dodany: 29.05.2004 14:44|Autor: Lucek

[bez tytułu]

Dziwna książka, trochę zakręcona, trochę dziecinna, pzynajmniej jeśli chodzi o początek fabuły , póżniej można ewentualnie doszukać się jakiegoś głębszego sensu;) W skrócie bohater zostaje wplątany w historię z przekazaniem niezwykle "niewiadomoczyważnej" wiadomości , co oczywiście wiąże się z podjęciem wyprawy w nieznane. Podczas tej wyprawy razem z bohaterem poznajemy sens paru słów często pojawiajacych się w książce, za to prawie wcale świata w którym toczy się akcja.

Na końcu jest słowo od tłumacza - wielki błąd, gdyż powinno być na początku. W przypadku piasarzy lubiących zabawy w językowe wieloznaczności, a do takich chyba należy Delany, tłumacz powinien się bardziej starać niż pan Marek Cieślik który tłumaczył Gwiazdę Imperium. Ba!, mam wątpliwości czy takie książki powinno się tłumaczyć.

Sam nie wiem czy polecać czytanie tej książki. Jest dość krótka więc chyba tak - ale raczej w wersji oryginalnej.

Wyświetleń: 1966