Dodany: 14.03.2021 15:57|Autor:

Trzymające w napięciu reporterskie śledztwo o współczesnych metodach prowadzenia wojny informacyjnej.

Rosja toczy w internecie wojnę przeciwko cywilom. Każda krytyczna opinia to głos wroga. Nie przebiera się w środkach ani nie zwraca uwagi na granice prawa, gdy wrogów chce się uciszyć. W książce zostały szczegółowo przedstawione inspirowane i aprobowane przez Kreml nagonki, które przeprowadzono ostatnimi laty w Polsce, Finlandii i wielu innych krajach. Punktem głównym są wymierzone w prywatne osoby ponadpaństwowe akcje, niekiedy wyczerpujące definicję przestępstwa. Dokładnie udokumentowane historie pokazują, że Rosja Putina bez najmniejszych skrupułów eliminuje przeciwników przy pomocy internetowego szpiegostwa, trolli w mediach społecznościowych, fake newsów, cyberprzestępczości, gróźb śmierci i przeprowadzonych przez specjalistów od PR-u kampanii nienawiści.

Literatura faktu, którą czyta się jak powieść szpiegowską.

[Wydawnictwo SQN, 2021]

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 25.04.2022 23:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Trzymające w napięciu rep... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Pod względem zawartych informacji była to książka rewelacyjna, zbierająca historie ludzi z różnych krajów i ich zmagania ze sterowanym z Moskwy hejtem i wojnami informacyjnymi.
Natomiast książka była dla mnie bardzo męcząca stylistycznie - miałem wrażenie, że każdy zdanie jest osobnym podpunktem i brakowało mi spójnych akapitów tworzących logiczną całość, brakowało płynności. Dość męcząca była też maniera ciągłych clifhangerów.

Mimo wszystko warto przeczytać.