Dodany: 27.02.2021 17:19|Autor: Moniczkasia

Warto przeczytać

Po raz pierwszy czytałam o losach szermierza natchnionego, Viriona. Na szczęście nieznajomość poprzednich tomów nie miała znaczenia.

Nadchodzi czas zniszczenia i zagłady. W cesarstwie rozwija się spisek; Taida z pomocą Viriona będzie próbowała opanować sytuację wszelkimi możliwymi sposobami i znaleźć tych, którzy chcę zniszczyć Cesarstwo Luan. Oczywiście szermierz natchniony wybierze sobie swoją grupę, z którą będzie prowadził działania poza prawem. Zadaniem ich będzie zlikwidowanie spiskowców, zanim osiągną swój cel.

Postacie są dobrze nakreślone, akcja dzieje się szybko, ciągłe jej zwroty gwarantują, że trudno oderwać się od czytania. Wrogowie działają w ukryciu i zawsze są o krok do przodu. Sporo spisków, piętrzących się problemów, walki czy drobnego humoru. Wiele dynamicznych walk, które wydają się niemożliwe do wygrania. Opisy zadanych ciosów i ran są bardzo dosadne. Emocje w książce rosną do samego końca. I tu mamy niedosyt, ponieważ kolejna część zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Recenzja była wcześniej publikowana na innych stronach internetowych.

Użytkownik: dezyderata 18.04.2021 19:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Po raz pierwszy czytałam ... | Moniczkasia
Godna uwagi pozycja na polskim rynku fantasy, niecodzienna fabuła, bohaterowie z krwi i kości, solidna dawka przygody i humoru, ja się bawiłam przy niej przednio :)