Dodany: 24.02.2021 21:17|Autor: Asienkas

Magiczne cytryny

Typ recenzji: oficjalna PWN
Recenzent: Asia Czytasia (Joanna M.)

Bohaterkę tej publikacji znajdziemy w kuchni. Rozejrzyjcie się za czymś żółtym i kwaśnym. Czy macie cytryny? Brawo, rozpoczynamy przygody z nauką!

Zawartość
W książce znajdziemy 10 prostych doświadczeń, w których cytryna gra główną rolę. Dzięki nim poznamy ten owoc lepiej i dowiemy się, jakie niesamowite rzeczy można robić z jego użyciem.
Przedstawione eksperymenty zamienią nasz dom w małe laboratorium. Dowiemy się m.in., na czym polega utlenianie i jak rozpoznać przedmioty zawierające wapń. Kilka doświadczeń jest naprawdę spektakularnych - zrobienie domowego twarożku czy budowa wulkanu może być dla dziecka ekscytujące.

Prezentacja treści
W nasze ręce trafia kolorowa publikacja w twardej oprawie o wymiarach 20 x 22,5 cm. Przez kolejne doświadczenia prowadzi nas grupa narysowanych dzieci. Są to ciekawe świata istoty, które chętnie wszystko sprawdzą i omówią z nami to, co właśnie mieliśmy okazję obserwować. Ta aranżacja wywołuje bardzo przyjazne wrażenie. Można poczuć się częścią zespołu.

Podsumowanie
Uwielbiam publikacje, które w prosty sposób prezentują zagadnienia z fizyki i chemii. Przy użyciu kilku łatwo dostępnych produktów możemy pobawić się w czarodziejów, a przy okazji poczytać, że magia ma swoje źródło w nauce.

Ocena recenzenta: 5/6