Dodany: 12.04.2005 10:04|Autor:

Książka: Dziewczyna z pociągu
Wójcik Mikołaj
Notę wprowadził(a): Gitka

"Dziewczyna z pociągu" to opowieść o dziennikarzu - Janie Tymie, człowieku od skandali, który udaje się do małej miejscowości, aby napisać kompromitujący artykuł o zamieszkałej tam mistrzyni Polski w biegach narciarskich... Jego dziennikarskie zamierzenia nieco się komplikują, gdy okazuje się, że jego ofiara jest pełną wdzięku i czaru dziewczyną. Zamiast stać się "dziennikarskim zwierzęciem", wpada w sidła rodzącego się między nimi uczucia, co niebywale utrudnia mu próbę zniesławienia ślicznej narciarki.

Wartka akcja, żywe, pełne humoru dialogi, barwnie nakreślone postaci, a na dodatek klimat świąteczno-sylwestrowy oraz zaskakujące zakończenie, uczynią lekturę tej książki interesującą dla niejednego czytelnika!

Mikołaj Wójcik - ur. w 1969 r. Jak sam mówi, w jego życiu wszystko potoczyło się inaczej, niż się tego spodziewał. Skończył liceum księgarskie, ale nigdy nie sprzedawał ksiażek. Studiował misjologię na ATK, ale karierę zawodową robi w firmie komputerowej. Zawsze marzył o dalekich podróżach, tymczasem mieszka na warszawskim Grochowie i rzadko przekracza Wisłę. W domu ma wszystko na eM - żonę Małgosię, córkę Marysię, syna Maćka i kota Melchiora. Kiedyś powiedział: "Napiszę powieść". I usłyszał od żony: "Jeśli ją wydasz, zacznę do Ciebie mówić: Mistrzu". Słowo się rzekło...

Książką "Dziewczyna z pociągu" debiutuje w naszym wydawnictwie. Patronat nad książką sprawuje "Cogito" oraz Portal Księgarski. Zobacz recenzję książki na: www.literama.pl

[www.akapit-press.com.pl]