Dodany: 31.12.2020 18:53|Autor: mafiaOpiekun BiblioNETki

Czytatnik: Czytatownik

Podsumowanie roku 2020

Koniec roku, to faktycznie dobry czas na podsumowania. :)
Rok 2020 był, jaki był, ale czytelniczo okazał się nieco lepszy niż 2019. Przeczytałam 39 książek, a na zaszczytnej liście znalazły się:

Styczeń:

1. Okupacja od kuchni: Kobieca sztuka przetrwania (Zaprutko Aleksandra (Zaprutko-Janicka Aleksandra)) - 4
2. Mama Dalton (Goscinny René, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 5 (z półki)
3. Lucky Luke kontra Joss Jamon (Goscinny René, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 4 (z półki)
4. Narzeczona Lucky Luke'a (Vidal Guy, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 4 (z półki)
5. Dziennik Mistrza i Małgorzaty (Bułhakow Michaił (Bułhakow Michał), Bułhakow Jelena) - 5

Luty:

6. Jak powieść (Pennac Daniel) - 5
7. Kopalnia złota Dicka Diggera (Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) (z półki) - 3
8. Daltonowie tracą pamięć (Fauche Xavier, Léturgie Jean, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) (z półki) - 5
9. Wujaszkowie Dalton (Gerra Laurent, Pessis Jacques, Achdé (właśc. Darmenton Hervé)) (z półki) - 4

Marzec:

10. Podróż przez Niemcy (Büscher Wolfgang) - 4
11. Dżuma & Cholera (Deville Patrick) - 4

Kwiecień:

12. Folwark zwierzęcy (Orwell George (właśc. Blair Eric Arthur)) - 5 (z półki)
13. Daltonowie na ślubie (Fauche Xavier, Léturgie Jean, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 4 (z półki)
14. Na tropie Daltonów (Goscinny René, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 4 (z półki)

Maj:

15. Kompania braci (Ambrose Stephen Edward) - (z półki, w ramach powtórki) - ocena bez zmian - 6
16. Rok w rozmowie: Pisarze krytycznym okiem (antologia; Czechowicz Jarosław, Malanowska Kaja, Grzela Remigiusz i inni) (z półki) - 5
17. Święta Kinga Arpadówna OSC (1234-1292): Życie i dzieło (Stefaniak Piotr) (z półki) - 5
18. Kanion Apaczów (Goscinny René, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) (z półki) - 4

Czerwiec:

19. Warszawa (Sokół Jarosław) - 5
20. Morderstwo w Boże Narodzenie (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) - 5,5
21. W górę Missisipi (Goscinny René, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 3 (z półki)
22. Człowiek, który zapomniał swego nazwiska (Wotowski Stanisław Antoni) - 3,5

Lipiec:

23. Nitrogliceryna (Hartog van Banda Lo (właśc. Hartog van Banda Lodewijk), Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 5 (z półki)
24. Ksiądz Jan Marszałek 1907-1989 (Kachel Jacek, Mieszczak Stanisław) - 4 (z półki)
25. Sylvia: Agentka Mossadu (Kfir Moti, Oren Ram) - 5

Sierpień:

26. Osiem kroków tanga (Mazurek Krzysztof) - 5
27. W cieniu wież wiertniczych (Goscinny René, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 4,5 (z półki)
28. Na podbój Oklahomy (Goscinny René, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 4 (z półki)
29. Gonitwa (Nowakowski Marek (1935-2014)) - 3
30. 1945: Wojna i pokój (Grzebałkowska Magdalena) - 5

Wrzesień:

31. Sabaton: Lwy Północy (Babula Jordan) - 5 (z półki)

Październik:

32. Poza Kompanią Braci: Wspomnienia wojenne majora Dicka Wintersa (Winters Dick, Kingseed Cole C.) - 5 (z półki)

Listopad:

33. Wy(sz)czekana miłość (Szarańska Joanna) - 4
34. Dewiza Woosterów (Wodehouse P. G. (Wodehouse Pelham Grenville)) - 3,5
35. Polowanie na duchy (Hartog van Banda Lo (właśc. Hartog van Banda Lodewijk), Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 5 (z półki)

Grudzień:

36. Ostre cięcie: Jak niszczono polską kolej (Trammer Karol) - 5 (z półki)
37. Klondike (Yann (Balac) (właśc. Pennetier Yannick le), Léturgie Jean, Morris (właśc. Bèvére Maurice de)) - 3,5 (z półki)
38. Nie zdążę (Gitkiewicz Olga) - 5 (z półki)
39. Jak uczy się mózg (Spitzer Manfred) - 4

Nie udało mi się zrealizować postanowienia przeczytania 52 książek. Postanowienie pozostaje jednak aktualne i planuję zrealizować je w 2021 roku.

Kupiłam: 65 książek.
Dostałam: 2 książki.
Wygrałam w konkursie: 1 książkę.

Podsumowania z innych lat dla porównania:

2010: Podsumowanie 2010
2011: Podsumowanie roku 2011