Dodany: 30.12.2020 08:23|Autor:

Książka: Pies: Historia gatunku
Paszkiewicz Marta
Notę wprowadził(a): rafalb93

Pies. Kto to jest pies? Skąd pochodzi? Jak powstały rasy? Miliony ludzi od dawien dawna zadają sobie mnóstwo pytań na temat swojego najlepszego przyjaciela, psa.

Skąd pochodzi pies? Co to są prapsy? Jakie znaczenie miał pies w starożytnych Chinach, Indiach, Egipcie, Grecji, Rzymie i innych krajach? W jaki sposób dane epoki traktowały psy i co one tak naprawdę dla nich znaczyły?

Na te i wiele innych pytań związanych z historią gatunku, który najlepiej integruje się z człowiekiem spośród wszystkich udomowionych zwierząt stara się odpowiedzieć Marta Paszkiewicz, która skupia się zarówno na wierzeniach, które nadawały sens traktowania w określony sposób psa w danej epoce, jak również pokazuje dowody, znaleziska oraz fakty, które odkrywają nurtujące nas tajemnice związane z Canis familiaris.

Doskonałe kompendium wiedzy dla wielbicieli psów.

Książka o podłożu historycznym, która dotyczy psów. Jak sama autorka mówi: "pisanie każdej książki było wspaniałą przygodą, lecz tworzenie pozycji wkraczającej w tajemniczy świat przeszłości było przeniesieniem w czasie i doświadczeniem zupełnie nowych doznań, poznaniem nieoczekiwanych faktów i natchnieniem do przemyśleń".

[Wydawnictwo Psychoskok, 2020]