Dodany: 20.12.2020 17:17|Autor:

"Uwielbiałam cię karmić" Alicji Podgrodzkiej to prosta i piękna książka, która wspiera matki w przeżywaniu emocji związanych z karmieniem piersią. Przeznaczona zarówno dla mam, które dopiero zaczynają – lub zaczną – przygodę z karmieniem, jak i dla tych, które karmią lub już ten etap zakończyły. Konsultowana z psychologiem, doradcą laktacyjnym i doulą, jest jak rzetelny i subtelny przewodnik towarzyszący w podróży po emocjach o wszystkich odcieniach: od radości po frustrację. Jest napisana w formie osobistej opowieści dla córeczki, a prosty język, czułość i delikatność narracji oraz piękne ilustracje sprzyjają czytaniu jej razem z dzieckiem.

Do każdego fragmentu historii została przygotowana "propozycja dla mamy" – konkretne i wspierające ćwiczenie, pomagające w oswojeniu emocji towarzyszących konkretnemu etapowi karmienia. Jest też zaproszenie do napisania własnego listu od mamy do dziecka – z możliwością pobrania go w formacie PDF.

Jak podkreślają recenzentki, wyjątkowe w "Uwielbiałam cię karmić" jest zaadresowanie opowieści nie tylko do mamy, ale także do dziecka. "Będąc mamą trójki dzieci Alicja wie, że warto budować relacje na każdym kroku. Zaprasza zatem dzieci, aby razem z mamą przeszły tę swoistą terapię poprzez słuchanie pięknej opowieści, wspólne oglądanie ilustracji i wykonywanie niektórych z zaproponowanych ćwiczeń". (Nikola Kraszewska, położna, CDL).

Cenna jest też tu stworzona między słowami przestrzeń, w której czytelniczki mogą ze spokojem przyjrzeć się swoim emocjom. "Powrót do chwil karmienia, nie zawsze pozytywnych, pomógł mi uporać się z emocjami, z którymi w tamtym czasie miałam problem. Karmienie piersią nie zawsze jest łatwe i cudowne, bywają chwile zwątpienia, momenty załamania, stres – tym także autorka się zaopiekowała". (Dagmara Mikuda, mama Antka, 3,5 roku)

Ze sprzedażą książki jest też związany cel charytatywny: 1 zł od ceny każdego sprzedanego egzemplarza zostanie przekazany na Fundację Promocji Karmienia Piersią.

[Self Publishing, 2020]