Dodany: 15.12.2020 09:00|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka dnia - "Historia naszej świadomości"

Historia naszej świadomości: Jak po czterech miliardach lat ewolucji powstał świadomy mózg (LeDoux Joseph)

Słynny neurobiolog Joseph LeDoux zgłębia historię naturalną życia na Ziemi, prezentując nowe spojrzenie na podobieństwa między nami a naszymi przodkami z zamierzchłych czasów. Ten zajmujący przegląd całej ewolucji ziemskiej rzuca nowe światło na to, jak ewoluowały układy nerwowe u zwierząt, jak kształtował się mózg i co to znaczy być człowiekiem. Autor przekonuje, że kluczem do zrozumienia ludzkiego zachowania jest spojrzenie na ewolucję przez pryzmat pierwszych żywych organizmów. Śledząc łańcuch ewolucyjnej chronologii, pokazuje, w jaki sposób nawet najprostsze organizmy jednokomórkowe musiały rozwiązywać te same problemy, które my i nasze komórki musimy rozwiązywać każdego dnia.

"To niezwykła książka".
Eric R. Kandel – laureat Nagrody Nobla, profesor Columbia University

"Godna podziwu praca jednego z najważniejszych neurobiologów swojego pokolenia“
"Nature"

Joseph Le Doux – jest profesorem nauk przyrodniczych Fundacji im. Henry’ego i Lucy Moses, profesorem neurobiologii, psychologii, psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU). Autor książek "Lęk" (CCPRESS), "Mózg emocjonalny" i "Synaptic Self".