Dodany: 09.12.2020 08:29|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

5 osób poleca ten tekst.

"Czas na choinkę" - KONKURS

Poczuj magię zbliżającej się Gwiazdki z tą uroczą rymowaną opowieścią o przemianie zwykłego drzewka w świąteczną choinkę.

Na ostatniej stronie POP‑UP!

Książka idealna do czytania razem z dzieckiem.

Do wygrania 2 książki "Czas na choinkę".

Wystarczy opowiedzieć o tradycjach związanych z choinką w Waszym domu.

Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książką.

Na odpowiedzi czekamy do 20.12.2020 r.

Użytkownik: fugare 15.12.2020 12:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Poczuj magię zbliżającej... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Bardzo przepraszam, ale muszę się podzielić tą refleksją. Wiem, idą Święta, ma być miło i przyjemnie - ale zarówno ta rymowanka jak jej graficzna oprawa są okropne.
Bolą oczy i zęby , gdy się to czyta. To chyba nie jest najlepsza reklama konkursu!
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 15.12.2020 13:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo przepraszam, ale m... | fugare
Nieważne; ważne, że nie ma nic o tym, co właściwie świętuje się w owe "Święta" ;)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 15.12.2020 16:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Poczuj magię zbliżającej... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Zawsze możecie opowiedzieć o Własnych tradycjach, książka może okazać się ciekawym dodatkiem :)
Użytkownik: fugare 23.12.2020 10:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Zawsze możecie opowiedzie... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Troszkę się zagalopowałam, ale sprowokowała mnie ta "urocza" rymowanka. Proszę o wybaczenie !!! :) :)
Wesołych Świąt Wszystkim, absolutnie Wszystkim !!!!!!!
Użytkownik: patiamelka 18.12.2020 20:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Poczuj magię zbliżającej... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Na Święta radośnie się przygotowujemy. Pierniczki wspólnie pieczemy, do tego pyszne makowce by w tym szczególnym czasie było słodko. Pierożki i uszka lepimy. W Wigilię u rodziny gościmy. Razem stół nakrywamy. Pod obrus sianko wkładamy. O dodatkowym nakryciu nigdy nie zapominamy. Piękne życzenia. 12 potraw. W uszku znajduje się grosik na dobrą wróżbę. W tle leci muzyka kolęd, przy których wspólnie śpiewamy. Cudny świąteczny czas przy świeżej, pięknięknie przystrojonej choince.
Użytkownik: zawodnik 19.12.2020 14:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Poczuj magię zbliżającej... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Różnie bywało z choinką w naszym domu. Raz była żywa, raz sztuczna, ale zawsze wyczekiwana. Pamiętam, mieliśmy z siostrą jakieś pięć, sześć lat, i razem z tatą wieźliśmy młodą jodełkę w malutkim fiacie uno. Siedzieliśmy na tylnej kanapie, wtuleni w kolczastą plątaninę gałęzi przyszłej choinki, nasze kurtki, włosy, auto, wszystko pachniało lasem... eh...
Ale wszystko, co się w naszym domu wiązało z choinką, w naturalny sposób zwracało się w stronę Jezusa Chrystusa: tego, że przyszedł, że Maria i Józef w szopce, że królowie, że pasterze, że zwierzęta... Jak to poruszało dziecięcą wyobraźnię, jak drżały nam serduszka gdy rodzice tłumaczyli, często staroświeckie, teksty kolęd. W sklepach już dawno były bombki, u większości znajomych ubrane choinki, a u nas ubierało się drzewko dopiero w "wigilię wigilii", albo 24 grudnia rano. Bo choinka nie należała do adwentu. I teraz, kiedy sam mam dzieci, drży mi serce gdy widzę ich zachwyt, choć drzewko jeszcze nieubrane. Zielona jodełka stoi na moim tarasie i czeka, aż zamieni się w choinkę. I dzieci też czekają. Sklepy i wystawy pełne kolorowych drzewek, ale dla mojej Natalki prawdziwa choinka jest w domu, bo tam się ją ubiera, kłuje w zielone szpilki, wyciąga przykurzone bombki, klei papierowe łańcuchy... A mnie się płakać chce pod tym drzewkiem, bo wszystko zatoczyło koło i znowu przed choinką snuje się opowieść o Jezusie, Maryi, stajence; i znów małe dzieci zadają pytania, te same, które sam zadawałem w ich wieku.
Użytkownik: KawaInka 19.12.2020 14:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Poczuj magię zbliżającej... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Kolorowe świąteczne wycinanki zawróciły nam w głowach. Nowo powstali w ten sposób członkowie rodziny zajmują należne miejsca na półkach i przy wigilijnym stole. Są przepiękne złote gwiazdy, grubiutki Mikołaj i całe stado rozbrykanych reniferów. Za oknem wieje wiatr, temperatura poniżej zera, a my całą rodziną działamy. Mamy ciepłą herbatę i słodkie pierniczki. Uwielbiamy ten czas spędzony razem w rodzinnym gronie. Bez pośpiechu, w klimacie radości i miłości.
Użytkownik: magi181 20.12.2020 11:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Poczuj magię zbliżającej... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
U mnie choinka zawsze ubierana była w Wigilię. Zadanie to zarezerwowane było dla nas - dwójki uroczych dzieci i równie uroczego taty. Choinka była sztuczna. Nigdy nie została ubrana zgodnie obowiązującą w danym roku modą. Zawsze była kolorowa i pełna bombek z różnych okresów.
Od czterech lat zamiast tradycyjnej choinki robię choinkę z książek. Jest oryginalna i związana z moim hobby jakim jest czytanie.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 21.12.2020 10:04 napisał(a):
Nagrody wędrują do: