Dodany: 03.12.2020 14:51|Autor:

Jutronauci: przeprowadzka w przyszłość.

Szkoły otwierają się i zamykają. Wróciliśmy do biur, ale nie wiemy, czy za chwilę znów nie będziemy pracować z domów. Czy wizyta u lekarza jest bezpieczna? Czy w ogóle będziemy mieć pracę w przyszłym roku? Zamiast pojechać na wakacje, wielu z nas dorabiało "na czarną godzinę".

Żyjemy w stanie ciągłej niepewności i nie zanosi się na to, żeby szybko się to zmieniło. Trwamy z ciągłym zagrożeniem – znanym z książek science fiction i filmów katastroficznych – w tle. Jutro nadeszło w marcu 2020 r. i urządzamy się w nim niczym po przeprowadzce.

Książka "Jutro jest teraz", zbiór rozmów i tekstów Jutronautów - wyjątkowych osób z pozornie odległych od siebie światów - próbuje opisać ten proces. Opowiada o szoku, jaki przeżyliśmy i o tym, jak próbujemy oswoić i poukładać świat na nowo. O tym, jak robią to biznes i mafia. l dlaczego jednym z nas czas przyspieszył, a innym zwolnił.

To zapis sytuacji i naszej świadomości na początku i w trakcie pandemii, ale też zestaw scenariuszy przyszłości.

"Globalna pandemia, najważniejsze wydarzenie XXI wieku. Stary świat zamarł w izolacji. Nowy dostał nagle życiową szansę, by ukazać swój nieobliczalny, cyfrowy potencjał i sposób na nową pracę, edukację, zdrowie, długowieczność, kryzys i dobrobyt.
Przełomowe technologie, sztuczna inteligencja, zdalne narzędzia i usługi błyskawicznie pokazały swoje zalety, dając wszystkim nadzieję na więcej, szybciej i za mniej. Od teraz stopniowo będziemy odkrywać ich niedoskonałości oraz nieludzkie pułapki zastawione na nasze społeczeństwo, prywatność i bezpieczeństwo.
Czy zaliczymy globalny stres test ludzkiej odporności na inny świat? Czy uodpornimy się na niezaszczepione życie, które tak gwałtownie miksuje nową normalność i starą nienormalność?
Jutronauci już wiedzą".
Sebastian Kulczyk