Dodany: 24.11.2020 15:22|Autor: cafeetlivre

Poradnik dla każdego

Czy istnieje na świecie taki poradnik, który może trafić do każdego? Przecież tak różne możliwości prowadzenia życia wręcz krzyczą "Nie!". Otóż jednak Dean Burnett odpowiada: DA SIĘ! ⁣

"Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić" to poradnik docelowo skierowany do nastolatków, szczególnie w przedziale wiekowym 12-16. I już widzę, jak mówicie sobie w głowie: "Klaudia, co ty gadasz? To ma być poradnik dla każdego?" Tak! Przecież każdy z nas dzieckiem był lub nawet ma już własne pociechy. Mamy więc doświadczenie, jak mogą wyglądać relacje z rodzicami (i niekoniecznie, sytuacje są różne, więc w domyśle chodzi po prostu o opiekunów, wszelcy dziadkowie, rodzice adopcyjni, wujostwo są mile widziani :) ), a wyglądać mogą bardzo różnie. Zdarzają się wyjątki, gdzie mamy "grzeczne" dziecko i równie "grzecznego" opiekuna, ale nie zawsze i na pewno sami doświadczyliśmy tego na własnej skórze. Czy zdarzyło wam się pokłócić o malutkie rzeczy i tym samym rozpętać wojnę na cały dom? A może męczyły was ciągłe pytania pokroju "Jak tam w szkole?"? Na pewno nie jest wam to obce, a z tej książki możecie się dowiedzieć, dlaczego właściwie tak się dzieje i co sprawia, że między dzieckiem a rodzicami mogą występować takie dysproporcje. ⁣

Tak jak wspominałam, poradnik bezpośrednio jest skierowany dla nastolatków. Nie sprawia to jednak, że nie może go przeczytać każdy. Szczególnie polecam go także rodzicom, którzy lepiej zrozumieją funkcjonowanie swojego dziecka. Każdy widzi bowiem winę po przeciwnej stronie, a tak naprawdę leży ona po obu i grunt to wiedzieć, dlaczego tak się dzieje. ⁣
Jest to szczególnie ważna książka, bowiem oprócz oczywistego tematu wplatane są w nią różne wątki, w tym także zaburzenia psychiczne u młodych ludzi, a także brak akceptacji ze strony rówieśników bądź samego siebie, czyli problemy, z którymi może zmagać się wiele osób z naszego otoczenia, o czym warto pamiętać. Podsumowując, forma książki sprawia, że czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko, a dzięki ciekawemu podejściu autora do sprawy jest ona bardzo łatwa w odbiorze dla każdego czytelnika.⁣

Recenzja była publikowana na innych portalach.