Dodany: 20.11.2020 11:47|Autor: mrs.book.book

Szept diabła

Sięgając po tę książkę, spodziewałam się kolejnej historii o mafii, bo - nie oszukujmy się -coraz więcej mamy tego typu powieści. Jednak okazała się zupełnie inna niż wcześniejsze, które do tej pory czytałam.

Głównym bohaterem wcale nie jest przystojny, o zniewalającej urodzie mężczyzna. W tej historii Grigoriy ma blizny na twarzy, ogólnie na całym ciele i masę tatuaży. Jest facetem, który nie okazuje swoich uczuć i wcale nie zgrywa twardego i niedostępnego, on po prostu taki jest.

Catriona jest młodą dziewczyną, która właśnie rozpoczyna nową pracę, a w wolnych chwilach pomaga mamie w warsztacie samochodowym, który należał do jej zmarłego ojca.

Drogi głównych bohaterów przecinają się pewnej nocy, gdy Catriona zostaje poproszona o pomoc przez swoją przyjaciółkę. Tak trafia do klubu nocnego, gdzie stara się rozdzielić bijące się kobiety, z których jedna to przyjaciółka Nina, i tak się składa, że spada ze sceny, można powiedzieć, że wprost w objęcia Grigoriya.

Pierwsze, co ona czuje, patrząc na niego, to strach; jest jedynie zauroczona jego oczami. Jemu natomiast zależy, by każdy się go bał, bo w końcu to on jest tutaj diabłem.

Muszę przyznać, że na początku jakoś nie mogłam się wkręcić w tę historię. Z jednej strony młoda dziewczyna, a z drugiej mężczyzna, który nie okazuje uczuć, nie potrafi być miły, nie wyobraża sobie, że ktoś mógłby mu się sprzeciwić i zawsze musi być tak, jak on nakazuje.

Jednak im bardziej zagłębiałam się w tę książkę, z każdą stroną chciałam więcej i więcej. Podobało mi się to, że nie jest to właśnie taka książka o mafii, jak cała reszta: mam na myśli to, że się wyróżnia. Szef mafii wcale nie jest ciachem, i nie mięknie przy kobiecie, którą kocha. Właśnie, czy on w ogóle kocha Catrionę?

Jednak jest parę spraw, które nie zostały wyjaśnione, ale domyślam się, że jest to celowy zabieg i te tajemnice odkryjemy dopiero w kolejnej części.

Niektóre momenty były przewidywalne, jednak nie będę ukrywać, że zakończenie mnie zaskoczyło. Czy polecam tę książkę? Tak, jeśli lubicie wątki mafijne z nutką erotyki, to musicie ją przeczytać.

A ja mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na kolejną część.

[Recenzja w pierwszej kolejności pojawiła się na moim blogu, stronach internetowych księgarń oraz portalach o tematyce książkowej.]