Dodany: 2020-11-17 09:56|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Konkurs - Taki właśnie jest grudzień

"Taki właśnie jest grudzień" to przejmująca, słodko-gorzka opowieść o roku z życia człowieka, który nie nadążał za światem.

Johnsey Cunliffe desperacko próbuje trzymać się tego, co znane, nawet gdy traci tych, którzy przez całe życie chronili go przed trudną codziennością. Po śmierci rodziców dziedziczy rodzinną farmę i solidnie zaopatrzone konto bankowe. Nie umie jednak zarządzać ani jednym, ani drugim. W jego życie wkraczają wiejskie łobuzy i intryganci śledzący każdy jego krok. Kiedy po brutalnym pobiciu trafia do szpitala, wydawać by się mogło, że zazna wreszcie przyjaźni i miłości. Czy to wystarczy, aby przestał być tak rozpaczliwie samotny?

"Taki właśnie jest grudzień" to kolejna powieść autora bestsellera "Dwadzieścia jeden uderzeń serca

Do wygrania są 2 komplety tych dwóch książek.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Czym dla Ciebie jest grudzień? Wspomnieniem dzieciństwa? Czasem melancholii? Radosnym czasem wypadów na sanki?

Na odpowiedzi czekamy do 06.12.2020 r.

Zwycięzców ogłosimy 07.12.2020 r.

Konkurs będzie również udostępniony na fb Biblionetki.

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 5
Użytkownik: jola_czyta 2020-11-20 13:08 napisał(a):
Odpowiedź na: "Taki właśnie jest ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Czym dla mnie jest grudzień? To trudne pytanie bo z każdym rokiem jest ''czymś'' innym. Kiedy byłam mała był tylko czasem świąt. Z niecierpliwością czekałam na moment ubierania choinki, prezenty i spotkania z najbliższymi. Oczekiwałam pierwszego śniegu i pierwszej gwiazdki w wigilijny wieczór. Z wiekiem oczekiwania te się zmieniły. Teraz cieszę się, że śniegu nie ma i nie muszę rano odśnieżać samochodu przed wyjazdem do pracy . Nadal jestem niecierpliwa, ale stojąc w kolejce w markecie. Prezenty? Owszem, ale to ja zastanawiam się już wiele tygodni wcześniej co kupić. Może nie brzmi to zbyt przyjemnie i optymistycznie. Może się wydawać, że grudzień jest pełen stresów i pośpiechu. Jednak w każdej sytuacji znajdzie się jakaś przyjazna, uśmiechnięta twarz. Czy to sąsiad łączący się w bólu podczas odśnieżania. Czy Pani stojąca przed nami w kolejce.Każdy wyczuwając świąteczny klimat staje się pogodniejszy. Czym więc jest teraz dla mnie grudzień? Czasem uśmiech, życzliwości i pogoda ducha.
Użytkownik: Meszuge 2020-11-21 21:51 napisał(a):
Odpowiedź na: "Taki właśnie jest ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Czym dla mnie jest grudzień? To dwa elementy:
a) Ferie, wolne od szkoły, śnieg i sanki. Za "moich czasów" śnieg był zimą zawsze. A pod koniec jesieni w domach towarowych stały piramidy sanek. Niedawno pomyślałem, że sześcio-siedmiolatki obecnie nie wiedziałyby, do czego taki coś służy. No, może z telewizji.
b) Święta Bożego Narodzenia. Do pewnego wieku, i w sumie dość długo, za najważniejsze święto uważałem wigilię. Nie uwierzyłbym wtedy w informację, że to w ogóle nie jest święto. Bo jak to! Pyszne jedzenie, prezenty, cała rodzina...

Obecnie jest dla mnie grudzień miesiącem takim samym jak pozostałe; może nawet nieco gorszym. Niestety, często szarym, mokrym, deszczowym i brudnym; z kolejkami w sklepach, tłumami na ulicach, koniecznością zrobienia większych zakupów, bo dni wolne...
Użytkownik: mala58 przedwczoraj, 08:33 napisał(a):
Odpowiedź na: "Taki właśnie jest ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Grudzień- przymykam oczy, cofam czas, z ufnością patrzę na świat spojrzeniem dziecka w przedszkolu. Cały dzień to zabawa i odkrywanie nowych rzeczy- nie ważna pogoda, pusty brzuszek, upływ czasu. Udziela się podekscytowanie innych dzieci: co przyniesie Mikołaj? Gdy mama kładzie mnie spać, mocno postanawiam nie zmrużyć oka, żeby zobaczyć Mikołaja. Rozmyślam o tym, co dostałam rok temu: pudełko puzzli z zającami wielkanocnymi, które zobaczyłam u innych dzieci, nowe rajtuzki, krążek fig, gorzka czekolada, siatka mandarynek, chałwa- to ostatnie zawsze oddawałam rodzeństwu. Uśmiecham się. Jest już rano a w nogach łóżka stoi reklamówka! A dziś pragnę, aby mieć każdego dnia tyle energii przy wstawaniu co wtedy, gdy materializował się tam prezent. Sięgam po gorzką czekoladę, zajadam mandarynką, albo dwoma i czekam, aż mi się odbije znajomym smakiem dzieciństwa: czekoladowo- cytrusową kompozycją, smakiem szczęścia.
Użytkownik: ToNieJa przedwczoraj, 19:46 napisał(a):
Odpowiedź na: "Taki właśnie jest ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Czym dla mnie jest grudzień?

Radosne wypady na kulig, na który czekało się cały rok. Będąc dzieckiem zawsze czekałam na grudzień, gdy spadnie pierwszy śnieg, aby rozpocząć zabawę na śniegu z innymi dzieciakami. Pomimo brzydkiej pogody, energii do zabawy nigdy nie brakowało.
Ten miesiąc ma w sobie pewną magię, która udziela się w mniejszym bądź większym stopniu każdemu z nas. Szczególnie w okresie świąt. Każdemu mogę tylko życzyć, aby co roku miał święta pełne rodziny i co najważniejsze tego ciepła, które panuje wśród naszych bliskich, mimo tego mrozu za oknem i padającego z nieba śniegu.
To czas okazywania sobie miłości, szczególnie poprzez małe gesty. Zrobieniu nam ciepłej herbaty w naszym ulubionym kubku, podczas gdy my leżymy pod kocem z naszą ulubioną lekturą. Takie wieczory sprawiają, że łatwo jest zapomnieć, że grudzień jest miesiącem smutnym, szarym i ponurym. Chociaż to też ma swój urok. Krótkie, wieczorne spacery w miłym towarzyskie i odgłos śniegu pod butami. Coś pięknego.
Na pewno to czas na przemyślenia. Nie zawsze te smutne. Ale przede wszystkim docenieniu tego pięknego okresu, szanowaniu wszystkich wokół nas i „zarażaniu” naszą energią każdego napotkanego na ulicy.
Użytkownik: Wixa1108 wczoraj, 23:40 napisał(a):
Odpowiedź na: "Taki właśnie jest ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Grudzień? Czym jest dla mnie? To najpiękniejszy czas w roku! Czas oczekiwania na przyjście Pana, małego Jezusika ❤️ Czas adwentu.. Czas przemyśleń, postanowień.. To czas kiedy prawie każdy dzień spędzam ćwicząc kolędy, żeby móc jak napiekniej zaśpiewać dla rodziny i dla maleńkiego Jezusika ❤️ Czas kiedy wspominam ostatnie swięta spędzane z rodziną i bliskimi.. 😊 Uwielbiam wychodzic na dwór w tej zimowej aurze, oglądać drzewa okryte białym puchem, fotografować wszystko co się da! 😍 To jest tak cudowne! 🥰 Uwielbiam spędzać czas z młodszym rodzeństwem i młodszymi sąsiadami bawiąc się z nimi w śniegu, lepiąc bałwana, zjeżdżając na sankach! Wspominam wtedy błogie czasy dzieciństwa 😊 Grudzień jest wspaniałym miesiącem! ❤️ Mimo tego, że jest wtedy ziiiimno 🥶 Uwielbiam zapach piernika, mandarynek, pomarańczy, goździków coś cudownego! ❤️ Grudzień jest czasem, w którym okazujemy sobie dużo miłości, wzajemnej miłości, szacunku, wsparcia dla drugiej osoby. To czas kiedy najbardziej jesteśmy otwarci na potrzeby innych. Jest to okres pełen przemyśleń i zadumy ale tej najpiękniejszej. To najwspanialszy czas w roku 🥰Taki właśnie jest grudzień.. 🥰