Dodany: 13.11.2020 04:19|Autor:

Książka: Dziewczyny o seksie
Orenstein Peggy
Notę wprowadził(a): Pingwinek

O seksualności inaczej

Każdy z nas wie, jak wymagającym czasem jest okres dorastania. Hormony buzują, a świat miłości fizycznej jawi się jako coś obiecującego, ale i przerażającego. Rzadko szczerze rozmawiamy o swoich potrzebach i doznaniach – zarówno satysfakcjonujących, jak i pozostawiających niedosyt. Na szczęście to ma szansę ulec zmianie za sprawą bestsellerowej autorki "New York Timesa". Pisze ona otwarcie, zabawnie, a co najważniejsze – wie z kim powinna na takie tematy rozmawiać.

Co o seksie myślą dziewczyny?

Teraz i Ty przekonasz się, jak bezcenną wiedzę zdradziły młode kobiety i szerokie grono psychologów, seksuologów, naukowców, wykładowców akademickich i ekspertów. Dowiesz się, w jaki sposób pornografia i wszystkie seksualne mity, jakie za sobą niesie, może wypaczać percepcję i w jaki sposób można się uwolnić od jej zgubnego wpływu. Autorka ujawnia, dlaczego tak wiele dziewcząt drwi z dziewictwa, a dopuszcza przygodny seks. Wyjaśnia również, skąd się bierze coraz więcej przypadków przemocy na tle seksualnym i jak się przed nią uchronić. Podaje też konkretne sposoby komunikacji z dorastającym dzieckiem tak, by się przed nami otworzyło i pozwoliło sobie pomóc.

Seks przestał być tematem tabu.

[Wydawnictwo Vital, 2017]